woods-2k-250Každého golfistu ze světové špičky obklopuje tým lidí, kteří mu poskytují plný servis: od trenérů jednotlivých hráčských dovedností přes osobní agenty, reklamní manažery až k odborníkům na styk s veřejností. Jen u mála hvězd platí, že se personální změny v tomto týmu řeší v médiích, existují ovšem výjimky. A ano, tou největší je samozřejmě nejsledovanější golfista všech dob Tiger Woods.

Proto příliš nepřekvapí, že se novináři se zájmem pustili po stopě zprávy, která spatřila - zpočátku poměrně nenápadně - světlo světa začátkem letošního kalendářního roku. V Tigerově okruhu nejbližších spolupracovníků, nebo chcete-li zaměstnanců, totiž došlo ke dvěma změnám: a zatímco jedna se dá oddůvodnit celkem snadno, kolem druhé zatím kolují určité nejasnosti.

Pokud jde o tu první, týká se Woodsovy dnes už bývalé osobní asistentky Kathy Battaglia, která pro vítěze patnácti majorů včetně loňského Masters pracovala úctyhodných devatenáct let a sedm měsíců. Důvod jejího konce v Tigerově týmu je ovšem prostý: v prosinci takříkajíc odešla do důchodu, tedy ukončila profesionální činnost. Battaglia byla mimo jiné také jednou z viceprezidentů Woodsovy společnosti TGR Ventures, a stejnou funkci měl i Glenn Greenspan, jinak známý jako Tigerův manažer přes PR, tedy styky s veřejností.

Také Greenspan pracoval pro patrně nejlepšího golfistu všech dob poměrně dlouhou dobu, konkrétně od roku 2008. Více než desetileté spojení obou mužů je ale podle nejnovějších informací se začátkem roku 2020 definitivně u ledu - a na rozdíl od Kathy Battaglia se mnoho neví o důvodech, které k tomuto rozhodnutí Tigera (nebo snad jeho manažera?) vedly. Woodsův agent Mark Steinberg totiž sice informaci potvrdil, ale odmítl ji dále komentovat, přímo Tiger se pak zatím ke konci vzájemné spolupráce nevyjádřil. Samotný Greenspan se omezil pouze na poděkování Tigerovu týmu za dlouholetou spolupráci. „Jsou to skvělí lidé," dodal.

Golfoví odborníci ovšem neopomněli připomenout, že to byl například právě Greenspan, s kým se Tiger mezi prvními objímal po svém loňském senzačním comebackovém vítězství na Masters v Augustě, proto je čerstvá zpráva poměrně překvapivá. Co se týče Woodse, ten vynechal první soutěžní klání kalendářního roku na Havaji, přestože si díky loňským výsledkům na Turnaji šampionů zajistil účast. Očekává se tak, že jeho prvním startem v roce 2020 bude Farmers Insurance Open, které začíná v Torrey Pines třiadvacátého ledna.

Připravil: Lukáš Pařenica; foto: Globe Media/Reuters

Zdroj:
https://www.golfdigest.com/story/tiger-woods-parts-with-longtime-publicist-and-tgr-vice-president


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...