Vincentka-golfinfo

Woods all Reuters 250Jméno Tigera Woodse je už po desetiletí patrně nejslavnější a nejsledovanější golfovou obchodní značkou, jeho nositel pak zcela po právu považován za jednoho z nejlepších hráčů v dějinách této hry. O jeho dětství, vztahu s otcem, švihu, patnácti majorových a mnoha dalších turnajových vítězstvích bylo napsáno několik knih, tisíce odborných prací a nespočet článků. Neméně pozornosti ale vždy poutal také jeho osobní život, koneckonců právě potíže v soukromí se před několika lety výrazně podepsaly na zásadním rozkolísání jeho kariéry. Jistou formu vztahu, kulantně řečeno, měl Woods patrně nejméně s desítkami žen. Ovšem těch, které mu opravdu výrazně promluvily do života a strávily po jeho boku relativně delší čas, bylo vlastně jen několik. Představujeme vám pět z nich. Tu poslední najdete na ilustračním snímku.

Díky bohu, že jsme spolu nezůstali
DINA GRAVELL
První opravdovou láskou budoucí golfové superstar byla spolužačka ze střední školy Western High v kalifornském Anaheimu. Zatímco patnáctiletý Tiger navštěvoval v roce 1992 teprve druhý ročník, štíhlá modrooká blondýnka Dina Gravell chodila o rok výš. Setkali se nicméně v hodinách pokročilého účetnictví a jako premianti dostali za úkol společně doučovat jiného spolužáka. Starší Dina patřila prý k nejhezčím dívkám na škole a Tiger jí paradoxně padl do oka, přestože vůbec netušila, co dělá za sport, a už vůbec ne, že je dávno považován za obrovský golfový talent minimálně kontinentálního formátu.

První rande se konalo na zápase amerického fotbalu, za dva týdny se tam náhodou potkali znovu a přeskočila jiskra. „Nesnažil se být oblíbený, nijak vyčnívat, byl prostě jen gentleman. Hleděl si svého a dělal si to svoje. Myslím, že tohle mě na něm přitahovalo," vzpomíná v nedávno vydaném Woodsově životopise Dina Gravell.
Brzy spolu začali opravdu chodit, Tiger se seznámil s jejími rodiči a hodně času trávil i u Gravellů doma. O tom, že hraje golf, co tenhle sport obnáší a jak moc je v něm její chlapec dobrý, se dozvěděla až po nějakém čase, a nevycházela z úžasu.

Zároveň ale Dina poznala na hřišti jiného Tigera – sebejistého suveréna, který nekompromisně válcoval soupeře a těšil se z přízně davů. Jak se později ukázalo, možná právě toto poznání bylo prvním náznakem toho, kvůli čemu jejich tříletý vztah ve finále skončil. Celé období bylo nicméně pro Tigera velmi důležité a formující. Dina byla například úplně prvním člověkem, komu se svěřil s tím, že byl jeho otec nevěrný matce, a i když se studentka na čas odstěhovala do Las Vegas, velmi často si spolu alespoň telefonovali.

Konec téhle lásky byl ovšem rychlý a způsob poměrně drsný. Stáli za ním patrně Woodsovi rodiče, kterým Dina nikdy moc k srdci nepřirostla, jisté každopádně je, že Tiger jí oznámil rozchod de facto strohým dopisem uprostřed turnaje v Palo Alto, na který ji pozval (a ze kterého kvůli zranění odstoupil). Další list, ještě stručnější, ale aspoň s omluvou, poslal až za osm měsíců, a nikdy už se neviděli. Prakticky ze dne na den. „Díky bohu, že jsme spolu opravdu nezůstali," řekla Dina pak o řadu let později novinářům – a tou dobou vlastně ani už moc nemusela vysvětlovat, co tím má na mysli...

Byla pro něj snad až moc dobrá
JOANNA JAGODA
Jak napovídá příjmení, Joanna Jagoda je národností Polka, vyrůstala nicméně už v americkém San Fernando Valley. S Tigerem se potkala v létě 1998 na večírku Kalifornské univerzity, tedy školy, kde tehdy dvacetiletá Joanna studovala politologii. Podobně jako Woodsova první láska byla také Joanna Jagoda blondýnka, navíc velmi pohledná a sportovní, na střední škole dělala roztleskávačku.
Vzhledem k tomu, že Tiger už tou dobou působil na PGA Tour, brzy si její přítomnosti po boku golfové hvězdy nemohli nevšimnout novináři. Lidé z Woodsova okolí se později shodli na tom, že vztah s Joannou vnesl do poněkud neklidného Tigerova života trochu větší řád a klid, nová přítelkyně mu navíc dokázala v mnoha ohledech dobře poradit a postupně se stala jedním z jeho nejdůležitějších opěrných bodů, pokud jde o některá zásadní kariérní rozhodnutí.

S Dinou Gravell nicméně Joanna neměla společný jen půvab a barvu vlasů. Podobně jako první Tigerova přítelkyně, neměla ani ona příliš ráda věčný rozruch kolem jeho osoby a společenské povinnosti spojené s jeho věhlasem a postavením. Zatímco se bulvární média předháněla v dohadech o tom, kdy dojde na zasnoubení, někdy za podzim roku 2000 se cesty ostře sledovaného páru postupně a v tichosti rozešly.
Druhá Tigerova láska nakonec udělala pozoruhodnou kariéru v byznysu, vypracovala se totiž až na pozici viceprezidentky společnosti JPMorgan Chase. „Byla pro Tigera snad až příliš dobrá. Na rozdíl od jiných mu neříkala jen to, co chtěl slyšet," řekla o ní později Alicia O'Meara, manželka známého golfisty a dlouholetého Woodsova přítele a mentora.

Dokud nás smrt nerozdělí
ELIN NORDEGREN
Třetí ženou, která naprosto zásadně vstoupila do života Tigera Woodse, byla opět modrooká blondýnka. A není divu, Elin Nordegren pochází ze Švédska a společně s rodiči a sestrou dvojčetem vyrůstala v městečku Vaxholm. Už jako devatenáctiletá pózovala díky svému půvabu v bikinách pro obálku sportovního magazínu, o kariéru modelky ale neměla zájem.
Shodou okolností se pak v rodné zemi setkala s manželkou tamního předního golfisty Jaspera Parnevika, která si ji najala jako chůvu ke svým čtyřem dětem. Právě díky tomu se v roce 2001 objevila na British Open – a golfová americká superhvězda z ní od prvního okamžiku nemohla spustit oči.

Jenže Tigerovo dvoření bylo Elin zpočátku nepříjemné. Ve Švédsku měla přítele a o vztah se slavným sportovcem nestála, protože měla strach, aby se nestala jen „tou další z mnoha". Woods ale vytrval, překousl i občasné trapné chvilky, kdy vzal domácí telefon jeho rival Parnevik, a na podzim téhož roku začal s Elin randit. Zpočátku tajně, ale bulvár na nový Tigerův vztah brzo přišel a jeho lásku se „sexy Švédkou" si patřičně vychutnal.
Elin pozornost médií po chuti nebyla, ale do Tigera se zamilovala, a světový golfista číslo jedna na tom byl podobně. Seveřanka se tak jako první dostala tak daleko, že došlo i na (přísně tutlané) zásnuby. O necelý rok později, 5. října 2004 také na svatbu. Konala se na Barbadosu a Woods údajně zaplatil půl druhého milionu dolarů za pronájem celého resortu, aby měl naprosté soukromí.

Jak je všeobecně známo, manželství nakonec dopadlo katastrofou. Skřípalo to v něm vlastně už nedlouho po svatbě, když se sledovaný pár nastěhoval do Isleworthu na Floridě. Nic na tom nezměnily ani dvě děti, které Elin přivedla na svět: v roce 2007 holčičku Sam Alexis a dva roky poté i syna Charlieho Axela.
Už v těchto letech však Tiger svou manželku opakovaně podváděl, zpětně navíc vyšlo najevo, že totéž měl na svědomí nejméně s několika ženami už před sňatkem. Desítky afér se dlouho podařilo tutlat, na podzim 2009 ale všechno prasklo, aby 27. listopadu drsná domácí hádka vyvrcholila Woodsovým překotným odjezdem z domu, při němž naboural a zranil se.

Taková událost už neunikla pozornosti médií a lavina výpovědí žen, se kterými se tehdy nejlepší golfista světa na svých záletech vyspal, se nedala zastavit. Woods sice na přelomu roku podstoupil terapii kvůli své závislosti na sexu, drsná bulvární kampaň ale nekončila, a někdejší láska byla definitivně v troskách.
23. srpna 2010 bylo manželství Tigera a Elin po dohodě rozvedeno a děti skončily ve střídavé péči. Woodsova exmanželka získala rozvodem zhruba 750 milionů dolarů a za část peněz si pořídila sídlo na Floridě, kde žije dodnes.

Skoro tak slavná jako on sám
LINDSAY VONN
Americká lyžařka Lindsay Vonn je v našem výčtu bezpochyby jedinou ženou, jejíž věhlas se aspoň trochu blíží tomu, jakému se od mládí těšil Tiger Woods. Vždyť jako vůbec první reprezentantka Spojených států v dějinách vyhrála v roce 2010 sjezd na zimní olympiádě, jejích 82 výher ve Světovém poháru je stále historickým ženským rekordem a sportovní úspěchy spojené s nesporným půvabem a sex-appealem jí zajistily status globální celebrity dávno předtím, než se seznámila s Woodsem. Společné navíc měli i to, že je rodiče od dětství tvrdě vedli k tréninku a oba vyrůstali už jako budoucí sportovní hvězdy.

Ke vzájemnému seznámení došlo v roce 2012, tentokrát díky Tigerovu známému, jenž pracoval pro jeho nadaci. Lindsay tehdy procházela složitým rozvodem s manželem, který byl její první láskou, a podobně jako Woods tak prožívala komplikované citové období. Se slavným golfistou si ale porozuměla a zrodila se láska, o které dlouho nikdo moc nevěděl.
Zveřejnění nakonec urychlilo lyžařčino vážné zranění na mistrovství světa v Rakousku na jaře 2013, které Tiger viděl v televizi – a obratem poslal pro Lindsay soukromé letadlo, aby ji převezlo zpátky do USA. Krátce nato oznámil jejich společný vztah na sociálních sítích, což samozřejmě vyvolalo obrovský poprask.

I samotná sportovkyně později přiznala, že randit s Tigerem jí otevřelo oči, protože pozornost, jakou poutal, kamkoli přišel, se jednoduše nedala srovnat s tím, na co byla zvyklá ona, olympijská vítězka. Prožili spolu tři roky, Lindsay se spřátelila s oběma Tigerovými dětmi, a dokonce dobře vycházela i s jeho ex-manželkou, přesto láska nevydržela. „Vrhnout se do vztahu tak krátce po rozvodu asi nebyla úplně ta nejchytřejší věc," přiznala později, bližší důvody rozchodu ale slavný pár nikdy nezveřejnil.

Ne tak docela nová známost
ERICA HERMAN
Stávající Tigerova přítelkyně (na ilustarčním snímku), letos šestatřicetiletá Erica Herman, se v mnohém vymyká předchozím Woodsovým velkým životním láskám. Především bychom samozřejmě mohli říct, že kupodivu není blondýnka, našly by se ale rozhodně i další odlišnosti.
Po boku slavného hráče se poprvé objevila během Prezidentského poháru 2017, kdy si novináři všimli, že drobná brunetka má na sobě visačku náležící manželkám či partnerkám hráčů. A skutečně, krátce nato oba médiím potvrdili, že spolu chodí.

Pravdou ovšem je, že jejich první setkání je patrně mnohem staršího data: údajně k němu došlo už před více než deseti lety díky tomu, že Erica se živí jako manažerka sítě restaurací, což byl byznys, který provozuje i Tiger. Bulvární média dokonce spekulují o tom, zda spolu neměli tajný vztah už v době Woodsova manželství, minimálně lidé z jejího okolí totiž potvrdili, že se jí slavný golfista už tehdy velmi líbil. Blíže pravdě budou asi zprávy o tom, že měla s Tigerem aférku už během jeho předchozího kratšího vztahu s osobní stylistkou Kristin Smith.

Jisté je, že Erica Herman si velmi pečlivě hlídá své soukromí. Dokonce například ani není veřejně známo, kdo jsou a jak se jmenují její rodiče. Prvotní dohady o tom, zda nejde o zlatokopku přiživující se na Tigerově slávě, rychle utišily dostupné informace o jejích velmi slušných příjmech, byť se samozřejmě s těmi Woodsovými nedají srovnat ani řádově. Novináři ale také rychle vypátrali, že zdaleka ne všechny její obchodní aktivity končily úspěchem. Údajně měla také problémy s vykazováním daňových přiznání.
V každém případě je právě ona Tigerovou současnou láskou a prý velmi dobře vychází s oběma jeho dětmi. Stála po jeho boku po dramatickém zatčení v listopadu 2017 i při loňském triumfálním comebacku na Masters v Augustě, podle dostupných informací na jejich vztahu nic nezměnilo ani ochromení světa současnou koronavirovou pandemií. Mnozí odborníci připouštějí, že na Tigerově opětovném vzestupu může mít i ona zásadní podíl. Zda se to potvrdí, ukáží až příští měsíce a roky.

KDO DALŠÍ JEŠTĚ STOJÍ ZA POZORNOST
Jak už je zmíněno v úvodu, životem Tigera Woodse prošlo nespočet žen. Kromě jeho zásadních milostných vztahů nabízíme i několik dalších jmen, která stojí za zmínku.

TYRA BANKS
Slavná modelka, herečka, zpěvačka a moderátorka patří k několika málo opravdu známým osobnostem, které měly s Tigerem vztah ještě v 90. letech před jeho manželstvím, dlouho ale nevydržel.

KALIKA MOQUIN
S marketingovou manažerkou prožil (už ženatý) Tiger zhruba šestiměsíční známost. Poznali se v Las Vegas a prý jí tvrdil, že by kvůli ní klidně okamžitě opustil svou manželku.

Převzato z časopisu GOLF 5/2020
Text: Lukáš Pařenica, foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...