open-750Čtvrtý, ale kvůli kalendáři nezvykle přeházenému pandemií koronaviru de facto vlastně už šestý major sezony čeká tento týden elitní světové golfisty. Závěrečný z turnajů velké čtyřky, britské The Open, je zároveň jediným majorovým kláním, které se loni kvůli covidu-19 vůbec neodehrálo. Titul tak bude na hřišti Royal St. George's Golf Club v anglickém Sandwichi v hrabství Kent obhajovat vítěz z před dvou let - pro připomenutí, životní triumf si tehdy v upršeném turnaji připsal Ir Shane Lowry.

Pokud jde o letošní ročník, je třeba říci, že se i tentokrát bude muset obejít bez několika známých jmen: a na vině je znovu onemocnění, které už druhým rokem komplikuje fungování celého světa, ten golfový nevyjímaje. Nedorazí třeba nečekaný vítěz letošního Masters, japonský hrdina Hideki Matsuyama, který měl nedávno pozitivní test na covid-19 a podle zpráv těsně před turnajem stále není úplně vyléčen. Navíc nechtěl s ohledem na blížící se olympiádu v domácím Tokiu riskovat případnou karanténu kvůli přísným opatřením ve Velké Británii.

Z podobného důvodu nedorazí do Anglie ani další, dokonce dvojnásobný šampion z Augusty Bubba Watson. Levoruký Američan v prohlášení uvedl, že byl v přímém kontaktu s osobou nakaženou koronavirem a nechce riskovat zdraví ostatních hráčů a pořadatelů. Pozitivní test měl nově také další zkušený Američan Zach Johnson. Už dříve pak oznámili vynechání britského majoru i někteří korejští golfisté, pro které je prioritou tokijská olympiáda - mimo jiné proto, že případný úspěch by je mohl vyvázat z budoucího absolvování vojenské služby, která je v zemi stále povinná i pro sportovní profesionály. Bez udání důvodu se pak odhlásil třeba americký mladíček Matthew Wolff.

Jinak se ale samozřejmě v městečku se sympaticky „svačinovým" jménem sejde celá golfová špička. Podle posledních zpráv patří u bookmakerů k největším favoritům logicky aktuální světová jednička a vítěz nedávného US Open Jon Rahm s kurzem kolem 7,5 ku jedné. Následují Brooks Koepka (kurz 14:1), Xander Schauffele (16:1), Jordan Spieth (18:1), Justin Thomas (18:1) a konečně - do jisté míry domácí - Rory McIlroy (18:1). Pro severoirskou hvězdu bude jediný ostrovní major další šancí konečně prolomit sérii nezdarů, která jej na turnajích velké čtyřky provází už dlouhých sedm let.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://www.pgatour.com/news/2021/07/11/masters-champions-hideki-matsuyama-bubba-watson-withdraw-from-the-open-championship.html
https://golfweek.usatoday.com/2021/07/10/matthew-wolff-k-h-lee-danny-lee-withdraw-british-open/?
https://golfweek.usatoday.com/2021/07/12/how-to-bet-the-british-open-pga-tour-odds-key-stats-and-course-preview/?


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...