Homa-Max-Getty-750Na hřišti umí být někdy relativně nenápadný, zato ve světě sociálních sítí je jako doma. Max Homa, který minulý týden ovládl - už podruhé v kariéře - Wells Fargo Championship, je v zámoří hodně populární osobností. A nejen jako golfista, ale také jako velmi úspěšný a vtipný glosátor všeobecného dění, jiná sportovní odvětví nevyjímaje.

Jedno číslo za všechny: jednatřicetiletý Američan má na svém twitterovém účtu přes 400 tisíc sledujících. To je i na poměry golfového profesionála z PGA Tour obrovský počet, kterým se nemohou pochlubit mnohem známější jména. Není proto divu, že Homův nedělní triumf byl na přelomu týdne na sociálních sítích přes přehánění golfovým tématem číslo jedna.

Oblíbenec nejen amerických fandů je ale samozřejmě především velmi dobrým hráčem. Že je Homova kariéra na nadějném vzestupu, dokresluje jiný zajímavý fakt. Rodák z kalifornského Burbanku si od loňského února připsal hned tři turnajová prvenství: a to je víc, než za stejnou dobu dokázali posbírat třeba Dustin Johnson, Bryson DeChambeau, Rory McIlroy, Jordan Spieth, Jon Rahm nebo Brooks Koepka!

Právě na Wells Fargo se v roce 2019 Homa radoval poprvé v rámci PGA Tour, na kontě má už z dřívějška ale také dvě výhry na Korn Ferry Tour, takže s vítězstvími evidentně nemá problém. Dotáhne to někdy až k majorovému titulu? Na blížícím se PGA Championship určitě bude spadat k širšímu okruhu favoritů, koneckonců patří k nepříliš početné skupině hráčů, kterým se v probíhající sezoně podařilo vyhrát víc než jeden turnaj - těmi ostatními jsou Sam Burns, Cameron Smith, Hideki Matsuyama a světová jednička Scottie Scheffler.

Pro připomenutí, Homa letos už stihl ovládnout hned úvodní podnik sezony Fortinet Championship, a pokud jde o jeho hru, je především mistr efektivity, což potvrdil v náročných podmínkách finálového kola na TPC Potomac. Výstižně to ostatně shrnul - jak jinak, než na Twitteru - jeho krajan a další proslulý vtipálek Joel Dahmen. „Na Den matek musím pogratulovat taťkovi Maxi Homovi. V tak brutálních podmínkách, jaké dneska na hřišti panovaly, totiž ukázal celé túře, kdo je tady ten pravý Daddy," žertoval na svém účtu. Reakce jindy výřečného vítěze byla tentokrát stručná. „Díky Joeli!". Bylo zkrátka vidět, že si svého čtvrtého titulu opravdu považuje...

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://www.cbssports.com/golf/news/no-longer-just-a-beloved-personality-max-homa-has-evolved-into-one-of-the-most-efficient-golfers-on-pga-tour/
https://twitter.com/PGATOURComms/status/1523425549880008704
https://twitter.com/Joel_Dahmen/status/1523446422959403008


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...