Player-getty-750Golfová legenda Gary Player má problém. O to horší, že se svým synem Marcem (oba na společném snímku), který byl i jeho bývalým manažerem, ale už se nějaký čas nestýkají. Teď 86letý Jihoafričan zjistil, že se bez jeho vědomí dostaly do aukce jeho trofeje a další předměty, které během své výjimečné kariéry získal. A je za tím právě jeho syn Marc.

Na to Player, který během své kariéry vyhrál devět majorů, reagoval oficiálním prohlášením na Twitteru, kterým chtěl zabránit prodeji svých trofejí.
„Rád bych upozornil veřejnost na skutečnost, že několik trofejí a dalších pamětihodností, které tvoří součást mého odkazu, bylo dáno do dražby mým synem a bývalým manažerem Marcem," uvedl Player v prohlášení.
„Tyto předměty patří mně a podnikl jsem kroky k jejich navrácení. Neumístil jsem žádné předměty k prodeji. Ať už v aukci, nebo jinak," napsal legendární golfista, jemuž se syn Marc tak trochu „nepovedl".

Není to totiž poprvé, co dal do prodeje vzácné trofeje bez vědomí a povolení svého otce. V roce 2020 se ocitly v aukci Golden Age všechny čtyři Playerovy trofeje z majorů. I přes jeho nesouhlas aukce pokračovala a cena předmětů se postupně dostala na 450 tisíc liber.

Marc Player ale není jediným synem svého otce, který dělá problémy a vyvolává kontroverze. Na Masters v roce 2021 sklidil Marcův bratr Wayne velkou kritiku za to, že v okamžiku kdy Augusta National vzdávala hold Lee Elderovi, on na televizní obrazovce za jeho zády nenápadně propagoval značku golfových míčků. Za to mu vedení Augusty zakázalo vstup do areálu.

Připravil: Alois Žatkuliak
Foto: gettimages


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...