Korda-750Golfovou zprávou uplynulého víkendu byl bezpochyby parádní výsledek Jessicy Korda na dámském Diamond Resorts Tournament of Champions. Sedmadvacetiletá Američanka s českými kořeny totiž svůj turnajový triumf (mimochodem už šestý na LPGA Tour) ozdobila mimořádným finálovým kolem za 60 ran, a stala se tak teprve pátou hráčkou historie, které se něco takového povedlo! Zatím naposledy navíc zapsala takové skóre Paula Creamer už před dlouhými třinácti lety, na Marathon Classic v roce 2008.

Pokud to ale vezmeme popořádku, dámskou rekordmankou je v tomto ohledu nadále někdo jiný, konkrétně Annika Sorenstam. Nyní už padesátiletá Švédka, která nedávno obdržela prestižní americké vyznamení Medal Of Freedom, zahrála totiž v březnu 2001 na turnaji Standard Register PING ve Phoenixu ve druhém kole výsledek 59 ran, což se předtím ani potom ještě žádné golfistce nepovedlo.

I výsledek 60 ran na kolo je ale v dámském golfu naprosto mimořádná věc. Na kontě jej před Jessicou Korda měly na turnaji LPGA Tour pouze čtyři hráčky: Meg Mallon v roce 2003 na Welch's/Fry's Championship v Arizoně, Sarah Lee na témže turnaji o rok později (v obou případech šlo o hřiště s parem 70), Anna Acker-Macosko na Longs Drugs Challenge v Kalifornii a už zmíněná Paula Creamer roku 2008 na v Ohiu. Dvě posledně zmíněné golfistky pak zapsaly šedesátku na hřišti s parem 71 - podobně jako Jessica Korda.

Pokud jde o starší z dcer bývalého slavného českého tenisty Petra Kordy, ta si svůj parádní kousek schovala shodou okolností přesně na jeho 53. narozeniny. Na cestě k historickému výsledku posbírala devět birdie, jeden eagle a ani jednou nezahrála nad par, přičemž první devítku zahrála za 32 a druhou dokonce pouze za 28 ran. Ke cti jí navíc slouží i fakt, že magické skóre dozdobila také turnajovou výhrou, o kterou se musela utkat v následném play-off. Ve světovém žebříčku jí i díky tomu aktuálně patří 23. příčka, její mladší sestra Nelly drží čtvrtou pozici za trojicí golfistek z Jižní Koreje.

A pro připomenutí ještě srovnání mužských rekordů na jedno kolo. Pokud jde o profesionální turnaje, platí rekordní skóre 58 ran, které zahráli tři hráči: Ryo Ishikawa v roce 2010 na japonské profesionální túře, Stephan Jäger v roce 2016 na Web.com Tour a Jim Furyk, který jako jediný v historii zapsal osmapadesát na PGA Tour - taktéž v roce 2016 na Travelers Championship.

Právě zkušený Američan je také jediným hráčem, který zažil výsledek začínající pětkou v profesionální kariéře dokonce dvakrát, už v roce 2013 zahrál totiž 59 ran na BMW Championship. Tohle skóre pak zvládlo zapsat také třiadvacet dalších hráčů, z těch známějších třeba Justin Thomas, Adam Hadwin, Kevin Chapell, Scottie Scheffler, Brandt Snedeker, Russell Knox nebo David Duval. Vůbec prvním byl v roce 1977 Američan Al Geiberger, kterému se to podařilo na Danny Thomas Memphis Classic dnes známém jako St. Jude Classic.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://golf.com/news/jessica-korda-lpga-season-best-start/
https://twitter.com/GolfDigest/status/1353470122363641862


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...