WoodsReuters-250Už jen zhruba dva týdny zbývají do okamžiku, kdy má kapitán amerického týmu pro Prezidentský pohár oznámit čtveřici hráčů, která doplní dříve kvalifikované golfisty. Takové rozhodnutí je pochopitelně odborníky a golfovou veřejností vždy napjatě očekáváno, letos ale snad ještě o něco víc, než jindy. Oním kapitánem je totiž tentokrát jak známo Tiger Woods a ve vzduchu se vznášejí především dvě základní otázky.

Ta první rezonuje mezi fanoušky vlastně od chvíle, kdy bylo jasno, že právě Tiger v prosinci v Melbourne americký výběr v klání se zbytkem světa mimo Evropu povede. Původně zněla tak, zda si kapitán žebříčkově vybojuje i účast jako hráč, což se ale nestalo, a nyní tak stojí trochu jinak: nominuje Woods v rámci takzvaného kapitánského výběru zahrnujícího čtyři dodatečná jména také sám sebe?

Z historického hlediska by byl Tiger prvním americkým hrajícím kapitánem od roku 1994, kdy se při vůbec prvním Prezidentském poháru stejné role ujal Hale Irwin. Samotný Woods už na toto téma několikrát vtipkoval s fanoušky na sociálních sítích, v serióznějším tónu pak minulý týden promluvil jeho caddie Joe LaCava. „Kdybych to věděl, tak vám to řeknu a myslím, že kdyby to věděl on sám, už by nám to řekl také. Podle mě čeká na to, jak se jemu samotnému povede na blížícím se turnaji v Japonsku," naznačil.

I samotný Woodsův kedík ale připomněl, že o dodatečná čtyři místa bude pořádná tlačenice. Devátý v kvalifikačním pořadí skončil Tony Finau, v úvahu přichází také vítěz letošního US Open Gary Woodland a na svou šanci číhají i Rickie Fowler, Patrick Reed, Kevin Na nebo třeba mladíček Matthew Wolff.

A pak je tady jedno další jméno, které budí velké emoce: Phil Mickelson. Mimořádně populární „Lefty" nechyběl v amerických výběrech pro obě slavné týmové soutěže neuvěřitelných 24 let v řadě, letos to ale vypadá, že tahle unikátní série skončí. Naznačují to tipy odborníků, z nichž většina připomíná Mickelsonovy nevalné výsledky z poslední doby, objevily se ale i názory, podle nichž by legendární levoruký hráč mohl tentokrát Tigerovi na Prezidentském poháru posloužit alespoň jako jeho nehrající asistent.

Jasno o tom, kdo doplní osm už dříve kvalifikovaných Američanů, tedy Koepku, Thomase, Johnsona, Cantlayho, Schauffeleho, Simpsona, Kuchara a Dechambeaua, by každopádně mělo být během prvního listopadového týdne.

Připravil: Lukáš Pařenice; foto: Globe Media/Reuters

Zdroj:
https://www.golf.com/news/2019/10/14/joe-lacava-tiger-woods-presidents-cup-decisions/
https://www.golf.com/news/2019/10/14/tour-confidential-should-tiger-woods-pick-phil-mickelson-presidents-cup/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...