Norman-Mickelson-750-gettyUž jen něco přes měsíc zbývá do startu prvního podniku kontroverzní série LIV Golf Invitational, nové golfové ligy sponzorované saudskoarabskými investory. A kolem šňůry reprezentované ambasadorem Gregem Normanem, která chce být konkurencí dosud dominantní PGA Tour, je logicky stále živo. Doslova každým dnem se například čeká na to, až organizátoři oznámí, kdo vlastně bude od 9. do 11. června v Centurion Golf Clubu nedaleko Londýna hrát.

Nastoupit by mělo 48 hráčů ve 12 čtyřčlenných týmech, nicméně zatím jediná jména, která padla v souvislosti s žádostí o výjimku od PGA Tour, jsou Phil Mickelson a Robert Garrigus. Podle Normana ovšem platí, že tuhle žádost ve skutečnosti odeslalo patnáct hráčů z elitní světové stovky, mezi nimi prý dokonce i dvě bývalé světové jedničky. Nejbližší důležitý termín? Úterý 10. května. Právě v tenhle den by měla (nejpozději) PGA Tour podle svých vlastních regulí rozhodnout o tom, zda výjimku příslušným žadatelům skutečně udělí.

Ve skutečnosti je ale celá věc o něco složitější. Podle odborníků totiž ta pravá bitva právníků vypukne až v souvislosti s druhým naplánovaným podnikem LIV Golf Invitational. Ten se má uskutečnit od 1. do 3. července v Pumpkin Ridge Golf Clubu v oregonském Portlandu, a právě místo konání je klíčem. Regule PGA Tour totiž podle všeho nezakazují členům šňůry startovat na klání jiných organizací - pokud se ovšem nekonají na severoamerické půdě. To pochopitelně neplatí pro Londýn, nicméně stejně tak pochopitelně už se týká Portlandu.

Mimochodem, pokud jde o první turnaj LIV Golf Invitational v Londýně, ten termínově koliduje s tradičním RBC Canadian Open, které má v tomhle ohledu opravdu smůlu, protože se letos vrací po dvouleté pauze způsobené pandemií covidu-19. Tento rok tedy bude pro změnu bojovat se silnou konkurencí, dost možná ale nejde ani tak o náhodu, jako spíš o záměr Normana a spol. Rozjíždět novou sérii třeba v termínu US Open by ho totiž asi nenapadlo. V každém případě se čím dál třaskavější třecí plochy obou golfových sérií blíží do opravdu horké fáze. Jakmile totiž zazní první konkrétní jména - a to se může stát opravdu každým dnem - bude kolem LIV Golf Invitational rázem rušno. A jak už bylo řečeno, profitovat z toho nebudou golfisté, ale nejspíš hlavně jejich právní zástupci...

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: GettyImages

https://www.golfdigest.com/story/pga-tour-liv-golf-looming-deadline-legal-battle?


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...