il-flag-750Jsou dny, kdy se nedaří, a jsou dny, kdy jde všechno tak nějak samo. Platí to i na golfu, byť těch prvních je vícero. Ale když se daří tak, jako americkému golfistovi Andrew Ruthkoskimu, je to jako splněný sen. Doslova. To když na hřišti Oak Ridge Golf Clubu zahrála neuvěřitelných 55 ran, 17 ran pod par.

Ruthkoski je americký profesionál z Michiganu. Letmo se ve své kariéře objevil i na PGA Tour a na Korn Ferry Tour. Ale nijak výrazně se neprosadil. To si ale nahradil při rodinné rundě se svými nevlastními dcerami.
Podle Detroit News zahrál 39letý golfista hned na první jamce eagle a vzápětí na tříparu málem trefil hole-in-one. Bylo to jen lehké doklepnutí do birdie. Druhý eagle dne přidal na pětiparové čtyřce poté, co jeho druhá rána z 211 yardů přistála dvacet centimetrů od jamky.

Po šesti jamkách ho sice opustily obě dcery, ale jeho přítel, který cítil, že je něco velkého ve vzduchu, se nabídl, že ho bude po zbytek rundy vozit v bugyně. Bylo už totiž před devátou hodinou večer...
Do konce první devítky přidal Ruthkoski ještě dva další eagly a zahrál ji 11 ran pod par. To byl shodou okolností rekord místního hřiště, který měl právě on v držení. Na druhé devítce už další eagle nezahrál, ale přidal ještě šest birdie a kolo za 55 ran bylo na světě.

„Vždycky jsem snil o tom, že jednou zahraju 59 ran, ale že to bude rovnou 55, tak to mě nenapadlo ani v tom nejdivočejším snu. A přiznávám, že od okamžiku, kdy jsem byl blízko pokoření hranice 60 ran, začal jsem být nervózní," přiznal Ruthkoski. A to druhou devítku zvládl po boku svého přítele Davea za hodinu.

Svou kartu pak zveřejnil na sociálních sítích a přidal k tomu i informaci, že bude hrát kvalifikace na turnaje PGA Tour John Deere Classic, 3M Open a Rocket Mortage Classic. Pokud mu forma vydrží...

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...