Rahm-Jon-getty-750Popravdě, začíná to trochu připomínat nekonečnou telenovelu, které se s takovou oblibou natáčí a vysílají právě ve španělsky mluvících jihoamerických zemích. Dohady, zda se nejlepší španělský golfista poslední dekády Jon Rahm přeci jen nerozloučí s PGA Tour a nezamíří ke konkurenční LIV golf, se ale vracejí s železnou pravidelností. A nutno říci, že aktuální světová trojka nedělá nic pro to, aby je zřetelně a jednou provždy uťala.

Zatím poslední rozruch vyvolal Phil Mickelson, americká legenda si totiž opět jednou pustila ústa na špacír. Je to tedy svědectví takříkajíc z druhé ruky, ale podle známého zámořského publicisty Alana Shipnucka populární Lefty v minulých dnech na potkání všem vyprávěl, že dohoda Rahma s LIV už je prý hotová věc. Novinář také připomněl, že Mickelson a španělská hvězda mají stejného hráčského agenta, jedním dechem ovšem dodal: „Phil je ale známý tlučhuba a prodavač drbů, takže zkrátka musíte brát, nebo nechat být."

Zarážející je ovšem také fakt, že se Rahm tento týden nezúčastní Hero World Challenge. V uplynulých čtyřech letech přitom na Bahamách pokaždé nastoupil, přičemž v roce 2019 turnaj hostitele Tigera Woodse dokonce vyhrál. Loni dělil osmou příčku, letos jej ale neuvidíme, přičemž není zcela jasné, jestli šlo o jeho vlastní rozhodnutí (což je pravděpodobnější), nebo jej tentokrát nepozval Tiger, k čemuž ovšem legendární golfista neměl pražádný důvod a marketingově by takové rozhodnutí moc nedávalo smysl.

Rodák z Biskajska navíc dost šetří vyjádřeními pro média. Kupříkladu k tématu LIV se Rahm naposledy vyjádřil v srpnu pro nepříliš známý španělský podcast Golf Sin Etiquetas a tehdy prohlásil, že nikdy neměl zájem na téhle túře nastoupit. Dodal, že se mu nepozdává formát šňůry Grega Normana, nicméně si nemyslí, že by tenhle projekt měl v brzké budoucnosti skončit, a zmínil také, jak blízko má k už zmíněnému Mickelsonovi a samozřejmě také svému krajanovi Sergiu Garcíovi, který z PGA Tour odešel mezi prvními.

A jako všichni ostatní asi také jistě nepohrdne penězi, přičemž v posledních týdnech se ve spekulacích objevila suma, která bere dech. Šušká se, že podpisový bonus (nezapomínejme, že jde pořád o vítěze letošního Masters) by měl v Rahmově případě činit 600 milionů dolarů. „A když za vámi někdo přijde a řekne vám, že můžete dál dělat práci, která vás baví a kterou máte rádi, jen za mnohem víc peněz, přičemž na túře strávíte mnohem méně času, řeknete mu prostě ne, nebo si ho aspoň poslechnete?" klade sugestivní otázku jiný americký golfový novinář Alex Miceli.

Zda Rahm naslouchal a zda je rozhodnut, není jasné. Dozvědět se to můžeme klidně v příštích dnech, nebo taky někdy na jaře. Nezapomínejte ale na to, že třeba obhajobu zeleného saka v Augustě by si ve své domovině nesmírně populární Rahmbo mohl klidně střihnout i z angažmá u LIV...

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: GettyImages

Zdroj:
https://www.si.com/golf/news/jon-rahm-reiterates-lack-of-interest-liv-golf-expects-league-to-continue
https://twitter.com/NUCLRGOLF/status/1727402074466664526
https://www.si.com/golf/news/jon-rahm-is-the-splash-that-liv-golf-needs-going-into-year-3


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...