stricker-750„Nikdy v kariéře jsem nevyhrál žádný major, ale tohle... to je pro mě něco jako vyhraný majorový turnaj." Americký nehrající kapitán Steve Stricker neskrýval po letošním Ryder Cupu dojetí, a nebylo divu. Vítězství domácích barev bylo sice nakonec naprosto suverénní, ale nerodilo se až tak snadno - a lodivod zámořského týmu musel řešit už dlouho před soubojem o legendární trofej nemálo problémů.

Ukázalo se, že Stricker je dokázal rozlousknout všechny: počínaje samotnou nominací, kterou provázely spory kolem vynechání Patricka Reeda. Kdo si na něj v neděli večer ještě vzpomněl? Řeč na něj mohla přijít snad jen díky tomu, že jeho rydercupovou přezdívku novináři šmahem připsali právě Strickerovi. „Kapitán Amerika vrátil Ryder Cup domů!" hlásaly titulky, což se nejspíš Reedovi muselo docela zajídat.

Celé tři rydercupové dny se také omílalo téma vzájemné nevraživosti Brookse Koepky a Brysona DeChambeau. Pravdou je, že tihle dva se spolu na hřišti prakticky nepotkali, přestože Stricker tvrdil, jak údajně sami chtěli hrát spolu ve dvojici. Parťáky ale vyfasovali jiné, předvedli solidní výkony - a na samotném konci se k nadšení novinářů objali při přebírání trofeje, jakkoli u toho přinejmenším Koepka vypadal trochu prkenně.

A ostatní členové vítězného týmu měli z téhle aféry nejspíš jen legraci, jak ostatně naznačila trička, v nichž slavil výhru nad Evropou třeba Justin Thomas. Byla na nich totiž fotomontáž dvou k sobě se vášnivě tulících golfistů právě s tvářemi obou rivalů. Je tohle opravdu konec války Brooks vs. Bryson? Napoví až příští týdny, pro ostře sledovaný týmový duel se nicméně povedlo hrany obrousit, a to bylo ve Whistling Straits hlavní.

I jinak šlapal omlazený americký výběr jako hodinky a dokonale eliminoval hlavní evropskou zbraň, tedy zkušenosti. Nováčci jako Morikawa, Schauffele, Scheffler či Cantlay naplno potvrdili obrovskou žebříčkovou převahu domácího týmu a perfektní výkon podal také Dustin Johnson, v sedmatřiceti mimochodem daleko nejstarší Američan, jenž mívá někdy s motivací trochu problémy. I díky tomu vešel 43. Ryder Cup do dějin rekordním výsledkem 19:9 pro USA a příznačným sloganem: Slaughter by the water, v překladu něco jako Jatka u vody. A Evropa? Ta má jistě do Říma 2023 o čem přemýšlet.

Připravil: Lukáš Pařenica; foto: twitter.com

https://twitter.com/ChampionsTour/status/1442257697361989639
https://twitter.com/GOLF_com/status/1442234353002717187
https://www.instagram.com/p/CUTaxSAFUDV/
https://www.instagram.com/p/CUVqzcnvgpf/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...