woods-a-syn-charlie-750Tak nakonec přeci jen ano. Šuškalo se o tom jen pár dní, než Tiger Woods oficiálně potvrdil, že se tento týden zúčastní turnaje PNC Championship. A přestože jde jinak o relativně tuctové rodinné exhibiční klání, najednou se v golfovém světě nemluví o ničem jiného - a zámořská média už v nadsázce přepisují pořadí letošních turnajů podle důležitosti.

1. Masters. 2. Ryder Cup. 3. British Open. 4. US Open. A na páté příčce? PNC Championship. Trochu drze už před majorový PGA Championship (o oblíbeném The Players nebo Prezidentském poháru ani nemluvě) řadí banální turnaj obří mediální pozornost, jaké se mu v posledním týdnu dostalo. A důvod je jasný: nejsledovanější golfista světa se na něm po boku svého syna Charlieho ukáže poprvé od své vážné únorové autonehody, takže všichni chtějí vědět, jak na tom je.
Co od něj tedy čekat? V první řadě je potřeba říct, že tahle volba je logická, protože odstraní spoustu překážek, které podle všeho Tigerovi zatím brání k plnohodnotnému návratu. PNC Championship je v zásadě pohodový turnaj rodinných dvojic nejrůznějšího věku a dovedností, na kterém se nehraje o body ani o zásadní prestiž. Jedna drobnost pro ilustraci: hráči tady mohou na rozdíl od PGA Tour klidně na hřišti používat buggy. Maličkost? Možná, ale pro legendu, která ani ne před rokem mohla klidně přijít o nohu, rozhodně příjemný odlehčující bonus.

A výhod skýtá účast na téhle exhibici víc. Woods sám přiznal, že celkem v pohodě zvládá krátkou hru a patování, pokud jde ale o dlouhé rány, ještě není zdaleka se švihem na své původní rychlosti. Experti na základě několika ran, které předminulý týden předvedl na "svém" turnaji World Hero Challenge, odhadli, že je Tiger zhruba na 80 procentech své někdejší délky. Na PNC Championship, kde se hraje formátem scramble dvojic, jej může z týček (těch svých, kratších) celkem pohodlně zastoupit malý Charlie, který už do míče umí hodně slušně praštit.

V neposlední řadě má pak samozřejmě start po boku syna jasný podtext. O tom, jak moc si užívá rodičovskou roli, mluvil samotný Woods i četní lidé kolem něj letos už několikrát. Startem na rodinném klání tedy spojí užitečné s příjemným, a nejspíš potěší i Charlieho, který si už loni náramně užíval možnost potkat se se slavnými jmény a špičkovat třeba s Justinem Thomasem.

Známých tváří bude ostatně k vidění celá řada i bez Tigera. Se synem se představí třeba bouřlivák John Daly, kterého zámořská média kvůli šedivým vousům a korpulentní postavě vyhlásila za golfového Santa Clause, a chybět nebude ani jiný známý otec Mark O'Meara, který má právě k Tigerovi hodně blízko a pomáhal mu v začátcích. Hlavní pozornost ale bude upřena na obchodní značku TW, jejíž vzkaz zní jasně: Tiger je prostě pořád tady. A jak trefně poznamenali novináři, už nyní by se o jeho ekonomickém vlivu na celé golfové odvětví mohly klidně pořádat přednášky na univerzitách. Humbuk kolem klání, která nás tento týden čeká, je toho jen dalším důkazem.

Připravil: Lukáš Pařenica

https://twitter.com/TigerWoods/status/1468627025862791171?
https://golf.com/news/tiger-woods-hit-giggle-pnc-championship-big-event/
https://golf.com/news/tiger-woods-tee-box-pnc-championship/
https://golf.com/news/tiger-woods-pnc-championship-2020-moments/?


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...