Bryant-Kobe-250Nedělní finálové kolo turnaje Farmers Insurance Open bylo za polovinou, když se diváci kolem hřiště v Torrey Pines prostřednictvím svých mobilních telefonů postupně dozvídali šokující zprávu o úmrtí basketbalové legendy Kobeho Bryanta při tragické havárii helikoptéry. K samotným hráčům se tato informace zprvu nedonesla a z výkřiků na galeriích mohli jen těžko pochopit, oč jde. Později v klubovně ale mnozí z nich neskrývali dojetí. Bývalá superhvězda Los Angeles Lakers totiž byla během jejich dospívání idolem i pro řadu z nich.

Samotný Bryant oproti jiným svým kolegům z branže golf nehrál nikterak často ani valně. V basketbalu ale platí za jednoho z nejlepších hráčů všech dob a mezi golfisty měl řadu přátel, včetně toho nejslavnějšího. I proto byl Tiger Woods po skončení svého nedělního kola viditelně dojatý, když mu při odchodu z osmnáctého greenu smutnou novinku konečně prozradil jeho kedík Joe LaCava (jak tento okamžik zachytily kamery, se můžete podívat pod jedním z odkazů níže). Fanoušci na Tigera přitom už v průběhu kola volali: „Do it for Mamba - Udělej to pro Mambu" v narážce na slavnou Bryantovu přezdívku.

„Slyšel jsem, jak to na mě křičí, ale nechápal jsem, o co jde. Teď už to vím," líčil zaskočený Woods v prvním televizním interview jen pár minut po dohrání kola. Dodal, že je to pro něj stejně jako pro všechny obrovský šok a nesmírně smutná zpráva. Je o něm dávno známo, že jakožto rodák z Kalifornie byl odjakživa fanouškem Lakers, tedy klubu, jehož byl Bryant plných dvacet let ikonou. V dalším rozhovoru také Tiger prokázal dobrý přehled, když připomněl, že Bryanta shodou okolností pouhý den před jeho smrtí přeskočil v historickém žebříčku nastřílených bodů v NBA jiný slavný hráč LeBron James. „Je to ohromně tragický den pro světový sport," uzavřel viditelně dojatý Woods.

Předčasný a tragický skon bývalé basketbalové hvězdy těžce nesli i další přední golfisté, třeba včetně současné světové jedničky Brookse Koepky. „Kobe Bryant byl mým naprostým hrdinou, když jsem vyrůstal. Hltal jsem všechno, co kdy udělal. A dokonce až do těchto dnů byl pro mě občas inspirací v řadě věcí, které jsem během kariéry řešil," napsal Koepka na svůj instagramový účet.

Přidal se také Jon Rahm, který o víkendu v Torrey Pines skončil druhý za vítězným Markem Leishmanem. „Kobe byl skvělým příkladem inspirativního myšlení. Sledoval jsem celou jeho kariéru a přestože nepůsobil ve stejném sportu jako já, bylo nesmírně motivující vidět, jak je oddaný své profesi a snaží se vždy být co nejlepší," řekl Rahm na Instagramu v emotivním videu ve své rodné španělštině a dodal, že Bryant byl podle něj nejen jedním z nejlepších basketbalistů všech dob, ale i jedním z největších sportovců vůbec.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://www.golf.com/news/2020/01/26/tiger-woods-kobe-bryant-death-farmers-unbelievably-sad/
https://twitter.com/stevesteranka/status/1221637001230929921
https://twitter.com/GOLFTV/status/1221598280116731912
https://www.instagram.com/p/B7zKe5nJ-fX/?igshid=1ndf52ghck6dy
https://golfweek.usatoday.com/2020/01/27/jon-rahm-reacts-kobe-bryant-death-mamba-mentality/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...