pendrith-750Na nižší Korn Ferry Tour dokázal kdysi skončit druhý na třech po sobě jdoucích turnajích a ještě počtvrté pár týdnů nato. Také na PGA Tour bylo až do minulého týdne nejlepším umístěním Taylora Pendritha právě druhé místo (Rocket Mortgage Classic 2022), nyní se ale kanadskému golfistovi konečně podařilo smolnou sérii prolomit - a na CJ Cup Byron Nelson se dočkal premiérového vítězství na nejprestižnější golfové šňůře světa.

Bylo načase, chtělo by se říct, protože Pendrithovi bude koncem května už třiatřicet. Vyhrávání mezi profesionály si dosud vyzkoušel jen dvakrát v roce 2019 na PGA Tour Canada, o tři roky později si zahrál také na Prezidentském poháru v Quail Hollow, kde nicméně proti silnému americkému výběru neuhrál v dresu Mezinárodního týmu ani bod ze čtyř vystoupení. Nynější triumf na TPC Craig Ranch v Texasu je tedy bez debat největším úspěchem jeho dosavadní kariéry.

„Nikdy předtím jsem neměl pat na výhru v turnaji PGA Tour, ale pomohl mi můj caddie, když mi řekl, že je to nejrovnější pat, jaký jsme letos viděli, a ať ho tam prostě šoupnu. Popravdě, trochu ujížděl doleva, ale spadl tam," usmál se šťastný kanadský golfista. A když už je řeč o kedíkovi, ten prožíval výhru svého hráče ještě o poznání víc, a při televizním rozhovoru se rozplakal dojetím. „Známe se od devíti let, takže jsem za něho opravdu ohromně šťastný," líčil do kamery.

U greenu nechyběla hráčova manželka se synem, a také krajan Mackenzie Hughes, který je Pendrithovým bývalým spoluhráčem z univerzity. „Byl kdysi u mého prvního vítězství na túře, na RSM Classic v roce 2016, takže jsem chtěl být také mezi prvními gratulanty," potvrdil Hughes tradiční soudržnost mezi kanadskými golfisty. Triumf z Texasu mimochodem znamená, že Pendrith rozšíří příští týden řady zástupců vlajky s javorovým listem na druhém majoru sezony, PGA Championship ve Valhalle. Stejný turnaj si zahrál i loni, když bral dělené 29. místo. Vylepší tuhle bilanci letos?

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: twitter.com

Zdroj:
https://golfweek.usatoday.com/2024/05/05/taylor-pendrith-2024-cj-cup-byron-nelson-leaderboard/
https://twitter.com/PGATOUR/status/1787293424023998897
https://twitter.com/PGATOUR/status/1787261261471694943


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...