2019 WLDC Winners 03 250Do vzdáleností, které pro rekreační golfisty znamenají ne právě snadný čtyřpar, létaly začátkem září míčky ve WinStar World Casino a Resortu na hranici amerických států Oklahoma a Texas. Konal se tam totiž letošní ročník světového šampionátů v nejdelších golfových odpalech: a překvapení se alespoň v mužské části klání nekonalo. Světovým ranařem číslo jedna i nasazenou jedničkou letošního šampionátu byl Kyle Berkshire, muž všeobecně uznávaný za nejdále drivujícího hráče planety. Není divu, zanedlouho třiadvacetiletý Američan totiž umí běžně hrát z týčka brutální rychlostí a nedávno v tomto ohledu stanovil nový světový rekord, když jeho míčku při odpalu naměřili neskutečných 366 kilometrů v hodině.

A takový odpal pak pochopitelně i poměrně daleko dolétne. Během letošního mistrovství se sice vlasatý golfista několikrát během vyřazovacích bojů dostal do problémů, pokaždé si ale dokázal poradit a ve finále už celkem hladce udolal i posledního soka, kterým byla světová dvojka Tim Burke. „Je to skvělý pocit. Zúročila se tak spousta tvrdé práce a odříkání, kterou jsem za poslední roky odvedl," radoval se Berkshire, pro kterého to byl navzdory jeho prověřeným kvalitám vůbec první titul světového šampiona.

Radost mu nezkazil ani fakt, že nejdelší odpal celého klání předvedl už v dřívější fázi turnaje jeden z jeho konkurentů Mark Costello, který dostal míček do vzdálenosti 416 metrů. Jenže pravidla podobných klání hovoří jasně, jedna nejdelší rána za turnaj nestačí, a právě pozdější vítěz Berkshire tak o kolo později ve vzájemném souboji Costella vyřadil.

V soutěži žen už pak na překvapení došlo, Jihoafričanka Chloe Garnerová totiž ve finále trochu nečekaně předčila trojnásobnou světovou šampionku Phillis Metiovou z Nového Zélandu a díky ráně dlouhé úctyhodných 317 metrů slavila titul ona. V kategorii Masters určené pro hráče nad 45 let pak zvítězil ve finále ranou dlouhou téměř 355 metru Jeff Crittenden.

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: Cy Cyr / Golf Channel

Zdroj:
https://www.worldlongdrive.com/news/garner-berkshire-claim-2019-world-long-drive-championship/
https://www.instagram.com/p/B2A25BSHoaG/?igshid=kvz7p7o2ziua


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...