rydercup-2021-750Golfový svět se minulý týden dozvěděl kompletní sestavy obou týmů pro letošní Ryder Cup. Kapitáni evropského i amerického týmu totiž zveřejnili své dodatečné volby hráčů, kteří mají doplnit předem žebříčkově kvalifikované golfisty. A nutno říct, že se to přinejmenším v případě zámořského celku neobešlo bez kontroverzí.

Začněme ale tam, kde je situace o poznání jednodušší a přehlednější. Do výběru Evropy, který bude hájit výhru z Paříže 2018, se nejprve po BMW PGA Championship dostala poslední dvě jména zásluhou bodového pořadí. A zatímco ostřílený veterán Lee Westwood, který se letos blýskl řadou parádních výsledků, si o slavnou trofej zahraje už pojedenácté v kariéře, Rakušan Bernd Wiesberger si naopak v pětatřiceti letech odbyde svůj rydercupový debut.

Následně pak přišla chvíle kapitána Padraiga Harringtona, který ale svými třemi volbami taktéž nikterak nepřekvapil: devítku už dopředu jistých golfistů totiž doplnil o Sergia Garciu a Iana Poultera, tedy dva hráče, kteří mu už v minulosti nejednou odvedli v týmovém klání fantastické služby. Posledním do party pak bude irský vítěz The Open z roku 2019 Shane Lowry. Známá jména, která zatím pro letošek zůstala mimo evropskou nominaci? Tím asi nejzajímavějším je zkušený Angličan Justin Rose.

O poznání složitější je pozice amerického kapitána Steva Strickera. Ten musel především už dlouho dopředu řešit vzájemnou nevraživost dvou svých automaticky kvalifikovaných hvězd, Brookse Koepky a Brysona DeChambeaua. Tenhle problém se ale dost možná vyřeší sám, Koepka totiž odstoupil z fedexcupového finále se zraněním ruky a jeho start ve Whistling Straits je momentálně s otazníkem.

Jenže kontroverze zámořského výběru tím zdaleka neskončily. Američané doplňují do týmu k  automaticky nominovaným golfistům kapitánskou volbou hned tucet hráčů, a Stricker nakonec ukázal na šestici Berger, English, Finau, Schauffele, Scheffler, Spieth. Že vám ve výberu jedno očekávané jméno chybí? Ano, nedostalo se na hráče, který si právě svými výkony ve slavném týmovém klání vysloužil přezdívku Kapitán Amerika.

A Patrick Reed se bohužel nezachoval zrovna jako svůj vzorný komiksový předobraz. Média si totiž povšimla, že krátce po oznámení nominace jeho twitterový účet divoce lajkoval snad všechny statusy, na nichž fanoušci Strickerovi za tohle opomenutí nakládali - a co víc, stačilo pár hodin, a všechny stopy najednou ze sítí zase zmizely. Mrzuté komunikační faux pas, které je o to nepříjemnější, že při pravděpodobné Koepkově absenci bude muset někdo tým doplnit. A Steve Stricker už mezitím stihl naznačit, že by mělo dojít právě na Reeda. „Měl jsem kvůli tomu několik bezesných nocí," prohlásil o tom, jak se mu světová dvacítka nevešla do týmu. Dá mu tedy opravdu ještě šanci?

Dalším Američanem, který bude letos Ryder Cup patrně sledovat nanejvýš v televizi, je pak každopádně vítěz nedávného BMW PGA Championship Billy Horschel. Ten sice jinak - při vší úctě - v uplynulé sezoně svými výkony nijak neohromil, přesto si novinářům postěžoval, že mu nikdo z vedení týmu ani nezavolal. „Čekal bych, že zvednou telefon a řeknou mi, proč na mě nedošlo, ale nic takového se nestalo. Byla to trochu extra motivace navíc," poznamenal poté, co turnaj ve Wentworthu ovládl.

Dlouho očekávaný 43. ročník Ryder Cupu se odehraje letos od 24. do 26. září na hřišti Whistling Straits v americkém Wisconsinu. Původní loňský termín zhatila pandemie koronaviru, domácí tým se na odloženém klání hodlá pokusit znovu získat slavnou trofej, kterou jinak za posledních devět ročníků hned sedmkrát vyhrála Evropa - včetně toho posledního v roce 2018.

Nominace Evropy: Rahm, Casey, McIlroy, Hovland, Fleetwood, Hatton, Fitzpatrick, Westwood, Wiesberger, Lowry, Poulter, Garcia.

Nominace USA: Morikawa, D. Johnson, DeChambeau, Koepka, Thomas, Cantlay, Berger, English, Finau, Schauffele, Scheffler, Spieth.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://golfweek.usatoday.com/2021/09/12/lee-westwood-bernd-wiesberger-european-ryder-cup-team-spots/?
https://twitter.com/GOLFTV/status/1437123149959684103
https://twitter.com/RyderCupUSA/status/1435604913845903367
https://golf.com/news/ryder-cup-drama-patrick-reed-likes-unlikes-tweets-rip-steve-stricker/
https://www.instagram.com/p/CTmr0JpgX7a/
https://golf.com/news/i-was-little-gutted-billy-horschel-bothered-ryder-cup-call/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...