thomas-bleacherreport-750Pro svůj druhý majorový titul si Justin Thomas došel ze závětří leaderboardu. Na vedoucího Mita Pereiru ztrácel před finálovým kolem sedm ran, podobný deficit přitom zvládl na PGA Championship zlikvidovat naposledy John Mahaffey v roce 1978. Thomasovi se to povedlo také, čímž vyrovnal historický turnajový rekord - a mohl začít slavit.

Jak se dalo čekat, blahopřání jen pršela, přímo na hřišti v Southern Hills i na sociálních sítích. A s jednou přispěchal i dobrý Thomasův kamarád, nejslavnější golfista planety Tiger Woods. „Velká gratulace Justinovi. Udržel se ve hře až do samotného konce a jakmile dostal šanci, okamžitě ji využil a na nic se neohlížel," ocenil legendární golfista krajanův finálový obrat.

Justin Thomas má po minulém týdnu dva zářezy na majorových turnajích, v obou případech se přitom jedná právě o PGA Championship, které poprvé vyhrál v roce 2017. Díky tomu, že svůj triumf o pět let později zopakoval, se stal Američan dvaadvacátým hráčem v historii klání, který má na kontě víc než jedno vítězství.

Pomoci mu k tomu ale muselo až dodatečné play-off. Mnohé fandy možná překvapilo, že se hrálo nikoli na jednu, ale na tři jamky. PGA Championship je jediným majorovým turnajem, který tenhle formát v pravidlech má: a jen tak mimochodem, naposledy se takhle museli utkat v rozstřelu v roce 2011 Jason Dufner a (vítězný) Keegan Bradley. Stejné play-off má zavedeno také The Players, tedy turnaj považovaný za neoficiální pátý major - právě tam viděli fandové trojjamkový rozstřel zatím naposledy, bylo to v roce 2015, kdy v něm Rickie Fowler porazil Sergia Garciu a Kevina Kisnera.

Spokojený vítěz po turnaji novinářům řekl, že ho finálový comeback zas až tolik nezaskočil. „Mnohokrát během turnaje se mě ptali, jaký průběžný náskok je dostatečný, a já všem odpovídal, že žádný. Myslím, že se to potvrdilo," usmál se Thomas. Zámořská média pak zaujal i trochu nezvyklým gestem bezprostředně po vítězném patu. Póza, které se říká DAB, má původ u amerických raperů a v posledních letech se stala populární i mezi sportovci, vyjadřovat má uspokojení nad dominancí nad svými soupeři - v golfovém prostředí byla ale na nejvyšší úrovni k vidění minulou neděli nejspíš vůbec poprvé.

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: Twitter, Bleacherreport.com

Zdroj:
https://twitter.com/PGATOURComms/status/1528499337004830723
https://twitter.com/PGATOURComms/status/1528507396972240896
https://twitter.com/GOLF_com/status/1528520692731416576
https://bleacherreport.com/articles/10036601-justin-thomas-says-no-lead-is-safe-after-historic-2022-pga-championship-comeback


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...