Solheim-GMR-250Konec roku je vždy dobrou příležitostí k bilancování, třeba těch nejlepších golfových momentů a příběhů uplynulé sezony. A protože golf není jen o soupeření Koepky s McIlroyem nebo velkolepém comebacku Tigera Woodse, zaměříme se tentokrát na desítku nejzajímavějších věcí, které se v končícím roce udály na dámské LPGA, tak jak je vybrali odborníci renomovaného serveru Golfweek.

Na desáté příčce najdete příběh dvojice golfistek, které se jako soutěžní pár daly dohromady vlastně náhodou. A zatímco pro ostřílenou Thajku Jasmine Suwannapura nebylo vítězství na tradičním turnaji dvojic Dow Great Lakes Bay Invitational zas až takovou senzací, pro (paradoxně starší) Cydney Clanton se jednalo o absolutní průlom v kariéře, díky kterému získala dvouletou kartu pro LPGA a jistotu startu na příštím Evian Championship a Women's British Open.

Deváté místo okupuje další pár, tentokrát tvořený Karrie Webb a Hannah Green. Prvně jmenovaná veteránka poskytla před čtyřmi lety mladičké začínající hráčce finanční podporu a ubytování, a letos mohla společně se svou žačkou slavit její výhru na Women's PGA Championship. Osmou pozici v přehledu nejzajímavějších událostí roku obsadila trochu paradoxně děkovná řeč. Měla ji na svědomí korejská hráčka Jeongeun Lee6, která používá číslovku za jménem, aby se odlišila od svých jmenovkyň v rodné zemi. Při přebírání ceny pro Nováčka roku ale oslnila sál plný odborníků především bezchybnou angličtinou a dojemným proslovem, který prý chystala řadu týdnů.

Sedmé místo? Vítězství Cheyenne Knight na Volunteers of America Classic v rodném Texasu, které bylo její první výhrou na LPGA v kariéře - a věnovala jej památce svého staršího bratra, kterého usmrtil opilý řidič. Na šesté příčce najdeme českou stopu v žebříčku a tou je samozřejmě vítězství Nelly Korda na Australian Open. I zahraniční novináři už si dávno všimli, že rodina s českými kořeny má na úspěchy u protinožců patent. Tatínek Petr tady kdysi ovládl svůj jediný tenisový grandslam, a starší z jeho dcer Jessica vyhrála v Austrálii stejný turnaj jako Nelly už v roce 2012.

Dostáváme se do první pětky, kde pořadí uzavírá Brooke Henderson. Tahle hráčka se letos stala nejúspěšnějším kanadským golfistou bez rozdílu pohlaví, alespoň co do počtu profesionálních turnajových vítězství, s devátým titulem totiž předstihla i své mužské kolegy, třeba Mika Weira. Pokračujeme dál: tentokrát na čtvrtém místě se umístila hráčka, která je jinak suverénní ženskou světovou jedničkou. Jin Young Ko zaujala letos ziskem dvou majorů a především rekordem, který uzmula samotnému Tigeru Woodsovi - nasázela neuvěřitelných 114 jamek v řadě bez jediného bogey!

Na stupních vítězů v pomyslné hitparádě nejlepších momentů za rok 2019 skončila jako třetí vůbec nejvyšší finanční odměna v historii ženského golfu. Shrábla ji krajanka světové jedničky, další Korejka Sei Young Kim, která za výhru na na Tour Championship brala půl druhého milionu dolarů. Druhá pozice v našem žebříčku? Tou je úžasný příběh další outsiderky. Japonka Hinako Shibuno nikdy v životě nehrála mimo rodné ostrovy, pak vycestovala na British Open - a zbytek už je historie. První major, první start v zahraničí a hned výhra, na to se bude dlouho vzpomínat.

Zbývá už jen největší moment končícího roku a kdo ženský golf aspoň trochu sleduje, samozřejmě tuší. Solheim Cup, dramatický souboj mezi Evropou a USA až do poslední jamky a na jejím greenu norská veteránka Suzann Pettersen (na ilustračním snímku , která vítězným berdíkem přiklepla pohár starému kontinentu a vzápětí ukončila v ten nejlepší možný moment svou bohatou kariéru. Skvělý příběh v kontextu stále prestižnější týmové soutěže to u odborníků vyhrál, názory se ale samozřejmě mohou lišit. Jaký highlight uplynulé sezony na LPGA byste vybrali vy? Projděte si žebříček pod odkazem níže.

Připravil: Lukáš Pařenica; foto: Globe Media/Reuters

https://golfweek.com/2019/12/08/top-10-lpga-moments-2019/amp/?__twitter_impression=true


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...