Scott-Adam-getty-750Už jen poslední turnaj zbývá tento týden k uzavření letošní sezony na PGA Tour. Jako každým rokem jím bude Tour Championship, přičemž účast na hřišti East Lake v Atlantě si vybojovala tradičně jen třicítka nejlepších v celkovém pořadí FedEx Cupu. A jako každým rokem to také byly na BMW Championship pořádné nervy, protože rozhodovala doslova každá rána.

Ale popořadě. Z první pozice vstoupí do startovního pole světová jednička Scottie Scheffler. Američan sice od dubnového vítězství na Masters zatím čeká na svůj další turnajový primát, jeho výsledky jsou nicméně pořád velmi vyrovnané, a díky tomu mu bude patřit na úvodním týčku „přednastavené" skóre 10 pod par. Hned za ním už ale bude jen o dvě rány zpět vítěz druhého fedexcupového klání Patrick Cantlay, který - jak známo - ovládl prestižní sérii závěrečných turnajů sezony už loni. Formát mu tedy evidentně svědčí a bude asi patřit k největším favoritům i letos, přestože jeho sezona dosud nikterak závratná nebyla.

Následuje Will Zalatoris a to navzdory tomu, že mladý Američan musel z BMW Championship odstoupit kvůli zranění zad. Do Atlanty ale plánuje přijet a ztráta tří ran na lídra určitě není nepřekonatelnou překážkou. Ze čtvrtého místa půjde na hřiště Xander Schauffele a skóre mínus pět bude mít na startovním kontě další zámořský golfista Sam Burns. Nasazenou šestkou je Cameron Smith, muž s donedávna asi nejlepší formou, vítěz jubilejního 150. britského Open a první golfista mimo USA. Australan ale v Delaware kvůli zdravotním potížím nestartoval vůbec, navíc čelí dlouhodobě spekulacím kvůli domnělému přestupu k LIV Golf Invitational, jeho současné rozpoložení je tedy s otazníkem.

Následuje dvojice hráčů, kteří mají za sebou také báječnou sezonu, byť v případě Roryho McIlroye ji trochu kazí prodloužení dlouholeté série bez vyhraného majoru. Severoirský hráč ale jinak na všech turnajích velké čtyřky zahrál skvěle, a stále se může stát prvním golfistou dějin, který ovládne FedEx Cup potřetí v kariéře. Američan Tony Finau se pak letos zbavil nálepky hráče, který neumí vyhrávat, nedávno zvedal trofej dokonce dvakrát v řadě, a odepisovat jej rozhodně také nelze.

Velmi napínavé byly také boje o poslední místa v kýžené postupové třicítce. Štěstí se nakonec usmálo třeba na Adama Scotta, samotný ostřílený Australan mu ovšem vydatně pomohl famózním bunkershotem na poslední jamce, kde nutně potřeboval par. Povedlo se, a odborníci spočítali, že tahle rána mu vynesla rovného půl milionu dolarů! Naopak smolařem letošního finále je Shane Lowry, právě sympatický Ir byl totiž tím, na koho zbyl nepopulární černý Petr v podobě jednatřicáté příčky.

A perlička na závěr: zdánlivě nijak významný pat Xandera Schauffeleho do birdie na závěrečné jamce BMW Championship (na vítězství Cantlayho už nemohl mít vliv) měl nakonec velkou váhu, pokud jde o pořadí na čele. Kdyby jej totiž Američan proměnil, posunul by se do čela celkového pořadí právě Cantlay. Schauffele ale nedal - a tak vstupuje do fedexcupového finále z první pozice Scheffler.

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: GettyImages

Zdroj:
https://www.instagram.com/p/ChkOA_rOZO4/
https://twitter.com/JustinRayGolf/status/1561469686042316800
https://twitter.com/JustinRayGolf/status/1561474292658966529


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...