il pastiVyžádal si přes tisícovku obětí, počty nakažených pak jdou v Číně už do desítek tisíc, a taková bilance samozřejmě nenechává chladným ani vedení profesionálních golfových soutěží. Z nákazy koronavirem se během prvních šesti týdnů stala globální zdravotní hrozba, která zásadním způsobem ovlivňuje také svět sportu, golf nevyjímaje.

Jako první reagovalo už předminulý týden vedení dámské LPGA, které oznámilo, že kvůli riziku nákazy koronavirem bez náhrady ruší turnaj Blue Bay na čínském ostrově Chaj-nan. Událost s celkovou dotací přes dva miliony dolarů se měla hrát od 5. do 8. března, chabou útěchou může být tamním fandům ujištění, že se příští rok v daném termínu golfistky do Číny vrátí.

Nezůstalo ale bohužel zdaleka u jediného zrušeného turnaje. Pokud jde o elitní dámskou túru, minulý týden přibyly dvě další špatné zprávy. V neděli totiž LPGA zveřejnila zprávu, že se letos neuskuteční ani Honda LPGA Thailand a HSBC Women's World Championship. Oba turnaje patří k asijské šňůře, v této části světa ale momentálně mají lidé jiné starosti a obava o zdraví hráček je přednější.

„Rušit akce je vždy těžké rozhodnutí a oceňujeme pochopení obou hlavních sponzorů. Bezpečnost hráček, diváků a všech, kteří se na turnaji podílejí, je ale vždy naší největší prioritou," uvedlo v prohlášení vedení LPGA. Konat se nebude ani ženský Asia-Pacific Amateur, jehož vítězka získává právo startovat na British Open a Augusta National Women's Amateur - hrát se mělo příští týden v Siam Country Clubu v Thajsku.

Komplikace spojené s epidemií koronaviru pociťuje také mužský profesionální golf. Prozatím došlo na přeložení kvalifikačního turnaje pod hlavičkou PGA Tour Series-China, který se namísto čínského Haikou uskuteční v indonéském Lagoi, vedení túry se pak má co nejdříve vyjádřit k tomu, zda je v ohrožení také začátek čínské turnajové šňůry, která měla původně odstartovat 26. března v Sanye: ve světle posledního vývoje událostí to ale není dvakrát pravděpodobné.

Bez následků pak řádění nového virového onemocnění nejspíš nezůstane ani pro běžné rekreační golfisty v Asii. Média například informovala o tom, že muselo být dočasně uzavřeno jedno z veřejných golfových hřišť v Hongkongu. Důvod? Jeden z jeho zákazníků projevoval známky nákazy koronavirem a bude se tudíž čekat na to, zda se podezření nepotvrdí...

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://www.golf.com/news/2020/02/10/deadly-coronavirus-impacting-golf/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...