list-luke-twitter-750Až v sedmatřiceti letech se minulý týden dočkal Luke List svého prvního kariérního vítězství na PGA Tour. Výhra na Farmers Insurance Open byla jeho 206. startem na nejsledovanější světové golfové šňůře, a kromě jiného znamená, že dostane poprvé v životě pozvánku na dubnové Masters. I když - ne tak docela.

Americký golfista už ve skutečnosti v Augustě jednou startoval, ovšem nikoli jako profesionál, takže si ho nejspíš ani nebudete pamatovat. Psal se rok 2005, když tehdy dvacetiletý mladíček dostal šanci vyzkoušet si proslulé hřiště na vlastní kůži. „Skončil jsem tehdy druhý na amatérském US Open," připomněl List, který právě v Augustě poslední čtyři roky žije. „Takže si umíte představit, co pro mě znamená dostat konečně pozvánku jako profesionál," usmál se zkušený hráč, jehož největšími úspěchy dosud byly dva tituly z nižší Korn Ferry Tour.

Od doby, kdy se objevil jako neznámý mladík na Masters (a bral slušné dělené 33. místo), se samozřejmě mezitím stala spousta věcí. List je ženatý, má dvě děti a dlouhá léta se protloukal na nižších zámořských túrách. Kartu na PGA Tour vybojoval až v roce 2015 a nejvýrazněji na sebe upozornil o tři roky později, na Honda Classic 2018, kde hrál dokonce také play-off o turnajové vítězství proti Justinu Thomasovi. Mladšímu krajanovi tehdy podlehl hned na první jamce, když druhou ranou minul green, zatímco Thomas zahrál birdie.

Pokud někdo čekal, že stín téhle smolné porážky Listovi zabrání ovládnout víkendové finále Farmers Insurance Open, kde musel projít také dodatečným rozstřelem, mýlil se. Soupeřem mu byl ještě o další generaci mladší Američan Will Zalatoris, sám čekající na svou první výhru na PGA Tour, a Luke List tentokrát svou roli zkušenějšího hráče zvládl skvěle.
A mimochodem, ona sedmnáctiletá pauza mezi jeho prvním a tím blížícím se letošním startem v Augustě je druhá nejdelší od roku 1960. Déle totiž čekal na návrat na nejslavnější golfový turnaj na světě od té doby pouze Bruce Fleisher - kterému to trvalo plných 23 let.

Připravil: Lukáš Pařenica; foto: twitter.com/PGATOUR

Zdroj:
https://twitter.com/PGATOUR/status/1487600165200482308
https://www.golfdigest.com/story/luke-list-long-awaited-return-to-the-masters-particularly-unusual


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...