Koepka-Fowler-250Pouhé dva týdny zbývají do zahájení letošního Prezidentského poháru v Melbourne a sérii posledních novinek kolem týmového klání mezi USA a zbytkem světa mimo Evropu vévodí změna v americké nominaci. Potvrdilo se totiž očekávané, světová jednička Brooks Koepka nebude kvůli přetrvávajícím potížím s kolenem moci hrát, a očekávaná byla také volba hrajícího kapitána Tigera Woodse ohledně toho, kdo Koepku v americkém výběru nahradí.

Oním hráčem bude Rickie Fowler, který už má s týmovými soutěžemi bohaté zkušenosti: hrál totiž za USA na posledních čtyřech Ryder cupech a dvou Prezidentských pohárech. Také on měl v minulých týdnech zdravotní problémy, po své svatbě v Mexiku si na líbánkách v téže zemi uhnal střevní problémy, podle všeho už je ale v pořádku. „Je nemožné nahradit světovou jedničku, ale budu připraven přispět k tomu, abychom pohár přivezli domů," ujistil Fowler.

Média pak přinesla z amerického týmu také jednu úsměvnou historku. Týká se okolností, za kterých se o své nominaci dozvěděl Tony Finau, jenž byl jednou ze čtyř kapitánských divokých karet. Tiger Woods se totiž zpětně přiznal, že si z debutanta na nadcházejícím klání (Finau zatím hrál pouze loňský Ryder cup) původně malinko vystřelil, když mu šťastnou novinku sděloval. „Cítil jsem, že mu srdce spadlo až do kalhot, když jsem mu žertem řekl, že mám pro něho nějaké nepříjemné zprávy. Tak jsem ho ještě pár vteřin nechal se potit," uculoval se Woods.
Nominace se naopak nedočkal Phil Mickelson, který je pro historii Prezidentského poháru držitelem několika rekordů, kromě jiného nasbíral nejvíc bodů ve foursome i fourballu a také má nejvíce účastí - plných dvanáct. Na sociálních sítích i proto hodně rezonovala skutečnost, že bude v americkém výběru pro některou z nejslavnějších týmových soutěží chybět poprvé od roku 1993. Média připomněla, že hned sedm hráčů z letošní nominace se v tomto roce nebo dokonce později teprve narodilo, a přispěchala z týmovou fotografií USA ze zmíněného ročníku Prezidentského poháru a otázkou, kolik hráčů si ještě čtenáři pamatují - vyzkoušet si tenhle pomyslný kvíz můžete na jednom z odkazů níže.

Kolem Mezinárodního týmu není ani zdaleka takový rozruch, řeší se hlavně spárování dvojic pro čtyřhry a také jedno z hlavních témat: kdo by měl nastoupit proti Tigeru Woodsovi. Australan Geoff Ogilvy, který bude na domácí půdě plnit roli asistenta kapitána Ernieho Else, tvrdí, že zájem o souboj s americkým hrajícím kapitánem je obrovský. „Ruku na tuhle otázku zvedlo všech dvanáct našich hráčů," pochlubil se novinářům. Spekulace hovoří o tom, že zmíněná výzva nejspíš připadne právě některému z  domácích golfistů. „Jason Day je rozhodně hráčem, který může s Tigerem držet krok," připomněl Ogilvy bývalou světovou jedničku s tím, že ve hře pak jsou třeba Marc Leishman či Cameron Smith. Možná ale společně s Elsem zvolí nějaké úplně nečekané řešení - správnou odpověď se dozvíme až v termínu od 12. do 15. prosince.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://www.instagram.com/p/B5F9-Tmligj/?igshid=1kz228961fwel
https://twitter.com/PGATOUR/status/1197266115363102720
https://twitter.com/GOLFTV/status/1192954950025973761
https://sports.yahoo.com/internationals-fancy-presidents-cup-crack-us-captain-woods-020243857.html?


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...