ilu-money-pixabay-750Už se po všech peripetiích trochu pochybovalo o tom, zda vůbec vznikne. Minulý týden ale ambiciózní projekt Grega Normana a saudskoarabských investorů ze společnosti LIV Golf představil první obrysy plánované golfové superligy. A jak se dalo čekat, nedrží se v nich nikterak při zdi.

Původně se proslýchalo, že bývalý skvělý australský golfista míní představit podrobnosti přímo během letošního The Players, tedy turnaje, který je víceméně vlajkovou lodi PGA Tour. Právě té chce totiž nová liga konkurovat - a když nic jiného, má na to připraveno opravdu hodně peněz, konkrétně 255 milionů dolarů! Nakonec se první informace objevily až den po skončení (letos kvůli počasí výrazně protaženého) klání na TPC Sawgrass. Co jsme se tedy dozvěděli?

Především známe termíny prvních ze série pojmenované LIV Golf Invitational a čítající celkem osm turnajů. Ten první by se měl uskutečnit v londýnském Centurion Clubu a to 9. června, tedy pouhý týden před US Open. Celkem čtyřikrát se pak nová série podívá do US: začátkem července se má hrát v Pumpkin Ridge Golf Club v Portlandu, koncem téhož měsíce přijde na řadu už dříve často zmiňovaný Trump National Golf Club v New Jersey, v září by se měla série objevit na bostonském hřišti The International a o dva týdny později také na Rich Harvest Farms v Chicagu.

Pokud jde o hrací systém, všechny turnaje mají zahrnovat tři soutěžní kola, tedy 54 jamek, a nebudou mít žádný cut. Osmačtyřicítka pozvaných hráčů bude rozdělena do tuctu týmů a část prize money se bude rozdělovat právě podle týmových výsledků. jak už bylo řečeno, nová šňůra nemíní šetřit, takže prvních sedm klání má mít jednotnou dotaci 25 milionů dolarů, a závěrečný osmý podnik má mezi nejlepší tři hráče rozdělit dokonce 30 milionů a dalších 50 pro ty ostatní.

Kardinální otázka zní: kdo bude opravdu hrát? Vedení PGA Tour už před časem varovalo, že kdo se ke startu na nové sérii nechá zlákat, dostane na stávající šňůře doživotní zákaz startu. Greg Norman si ale věří a světovým hvězdám už rozeslal pozvánkové dopisy. „Měli byste vědět, že naši sérii opravdu spouštíme a že nás nic nezastaví," píše se v nich sebevědomě. Plné znění dopisu najdete v angličtině pod druhým z odkazů níže, Australan každopádně tvrdí, že několik hráčů z první světové desítky prý už ho požádalo o další podrobnosti. Konkrétní jména? Zatím žádná nepadla, podezřelé ticho je ale třeba kolem údajně zraněného Brysona DeCheambeaua. Jasněji bude možná v příštích týdnech...

Připravil: Lukáš Pařenica
Ilustrační foto: pixabay.com

Zdroj:
https://www.golfdigest.com/story/liv-golf-announce-schedule-2022?
https://twitter.com/Daniel_Rapaport/status/1503920903947964419
https://www.instagram.com/p/CbLbB1uJXDC/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...