morikawa-750Mezi nejlepší golfisty světa vtrhl přede dvěma lety jako velká voda - a od minulého týdne je jasné, že Collin Morikawa je na cestě zařadit se mezi opravdové legendy. Vítězstvím na The Open si připsal svůj druhý majorový titul ještě před dovršením pětadvaceti let, a jeden naprostý historický primát mu už nikdo nevezme. Stal se totiž prvním golfistou dějin, který dokázal vyhrát hned dva turnaje velké čtyřky přímo při svém debutu na nich!

Mladý Američan s asijskými předky prokázal na hřišti Royal St. George's nejen herní kvality, ale i mimořádnou psychickou odolnost. A také skvělou spolupráci se svým kedíkem J.J. Jakovacem. Byl to právě tenhle někdejší poloprofesinální golfista, kdo prý Morikawovi před britským turnajem například poradil, aby zkusil používat na greenech dva puttery s různými gripy, podle délky následné rány. Zafungovalo to skvěle, ostatně kedík, který dříve nosil hole krajanovi Ryanu Mooreovi, podobně šťastně zasáhl už loni před PGA Championship. Tehdy svému zaměstnavateli pro změnu navrhl, aby při patování přenesl váhu víc na levou stranu - a také tenhle turnaj pak Američan ovládl, jako svůj první major.

Není tedy divu, že Morikawa minulou neděli svého kedíka po výhře vynášel do nebes - a neopomněl přímo na hřišti během přebírání trofeje všem okolo připomenout, že Jakovac právě slaví narozeniny, takže mu mnohatisícový dav na hráčovo přání pohotově zazpíval sborové Happy Birthday. Radost ale mohou mít oba, protože stále ještě teprve čtyřiadvacetiletý golfista definitivně potvrdil svůj status nastupující superstar.

Triumf navíc orámoval dalšími unikátními statistikami. Nedělní finálové kolo zvládl bez jediného bogey, a protože stejně bezchybnou bilanci předvedl loni i v závěru už zmíněného PGA Championship, je prvním golfistou za uplynulé čtvrstoletí, který něco takového dokázal na dvou či více majorech. Pro změnu už od časů dávné hvězdy Bobbyho Jonese se pak nenašel nikdo, komu by na dvě majorová vítězství stačilo pouhopouhých osm účastí - až přišel právě Morikawa. A mimochodem, jediným hráčem, který kromě něj zvládl vyhrát oba zmíněné majory před dovršením pětadvaceti, byl jistý Tiger Woods. Není divu, že srovnání s legendou, toho času se stále zotavující z únorové autonehody, se množí čím dál víc. Zda budou oprávněná, ukáží příští roky.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://twitter.com/GOLFTV/status/1416827389162758147
https://twitter.com/Daniel_Rapaport/status/1416822162200084482
https://www.golfmonthly.com/features/the-game/collin-morikawas-caddie-203384
https://golf.com/news/records-collin-morikawa-set-matched-historic-open-championship-win/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...