open-claret-750Uteklo to rychle a tento týden se definitivně rozloučíme s letošní golfovou sezónou majorů. Posledním z každoročních klání velké čtyřky je už tradičně The Open, přičemž 152. ročník nejstaršího turnaje světa hostí tentokrát skotské hřiště Royal Troon Golf Club. Britský pánský major se tady hrál v minulosti už devětkrát, naposledy mimochodem v roce 2016, kdy si svůj jediný majorový titul odvezl Henrik Stenson.

Ani švédský veterán díky tomu letos ve startovním poli nechybí, k favoritům ale určitě patřit nebude. Tím největším je samozřejmě Scottie Scheffler, světová jednička si dala třítýdenní pauzu po vítězství na Travelers Championship a bude chtít urvat svůj první majorový titul na britské půdě a druhý letošní po zeleném saku z Augusty. Rodák z New Jersey hrál The Open zatím třikrát a nikdy neskončil mimo TOP 25, jeho cílem je ale jednoznačně vítězství.

V cestě mu jako hlavní vyzyvatel bude stát Rory McIlroy. Severoirský golfista se odmlčel po zdrcujícím závěru US Open, kde přišel o šanci na výhru dvěma pokaženými krátkými paty na posledních jamkách, minulý týden se ale naladil na ostrovní počasí při Genesis Scottish Open, kde sice neobhájil loňský titul, ale obsadil solidní dělené čtvrté místo. O jeho desetiletém čekání na to, zda konečně vyhraje další majorový titul, se už popsaly stohy papíru, pokud svou smůlu konečně zlomí, nebude letos většího golfového tématu.

Když už jsme u Genesis Scottish Open, tam zvedal pohár domácí golfista Robert MacIntyre, už podruhé během letošní sezóny, a skotští diváci tak mají svého jednoznačného favorita. Zareagovali i bookmakeři, a donedávna ještě pramálo známý hráč jede najednou na domácí majorový turnaj s kurzem 35 ku jedné, což je stejně, jako má například Brooks Koepka! Už zmíněné duo největších favoritů (Scheffler 5:1, McIroy 8:1) pak u sázkových kanceláří doplňují třeba dva další letošní vítězové majorů, Xander Schauffele s trofejí za PGA Championship (12:1) a Bryson DeChambeau, šampión z US Open (14:1).

Startovní pole je ale jako vždy velmi široké a čítá kromě Američanů jak nebezpečné evropské mladíky Ludviga Aberga či Toma Kima, tak i ostřílené harcovníky typu Jona Rahma, Tyrrella Hattona, Tommyho Fleetwooda, anebo třeba Shanea Lowryho, který tenhle slavný turnaj vyhrál v roce 2019. Chybět nebudou ani zámořské legendy Tiger Woods a Phil Mickelson, v jejich případě jsou ale letošní majorové účasti k lítosti fandů spíše bojem o to projít alespoň cutem.
Ten

čeká 70 nejlepších golfistů po dvou kolech a případně všechny další hráče se stejným výsledkem. A jen tak mimochodem, kdyby se nerozhodlo po 72 jamkách, následuje samozřejmě dodatečné playoff, které se ovšem na The Open hraje hned na čtyřijamky, až potom následuje případná „náhlá smrt". Naposledy se tohle pravidlo uplatnilo v roce 2015, kdy v St. Andrews udolal Zach Johnson hned dvojici soupeřů, Louise Oosthuizena a Marca Leishmana, a připsal si svůj druhý kariérní majorový titul.

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: theopen.com

Zdroj:
https://www.pgatour.com/article/news/the-first-look/2024/07/15/preview-storylines-field-aon-the-152nd-british-open-championship-scotland-royal-troon-rory-mcilroy-scottie-scheffler-tiger-woods
https://www.theopen.com/field


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2025, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...