Matsujama-masters-750Když Hideki Matsuyama dokončil své vítězné tažení letošním Masters a odkráčel přemáhán dojetím do klubovny, na osmnáctém greenu se ještě zdržel jeho kedík Shota Hayafuji: vrátil vlajku do jamky, pak smekl kšiltovku a věnoval onomu magickému místu zdvořilou děkovnou úklonu. I tohoto působivého gesta si samozřejmě povšimla média, zajímavostí, které rámovaly nečekanou výhru japonského golfisty, bylo ale minulý týden mnohem více.

V jeho domovině bylo přesně 8:03 ráno, když Matsuyamův míček v Augustě naposled zapadl do jamky. Přesto sledovaly přenos statisíce krajanů, a jak tenhle moment prožíval japonský televizní komentátor, se ostatně můžete podívat pod prvním z odkazů níže. Další příklad? Kevin Na, korejsko-americký golfista, byl tou dobou už na cestě na letiště. Vysadil tam nicméně rodinu a vrátil se zpět do areálu, jen aby asijskému kolegovi a kamarádovi k historickému vítězství poblahopřál mezi prvními.

A gratulace samozřejmě pršely dál. „Mimořádný úspěch pro tebe i pro tvou zemi. Tahle výhra bude mít dopad na celý světový golf," napsal na Twitteru pětinásobný držitel zeleného saka Tiger Woods, který turnaj po nedávné autohavárii sledoval pouze doma. Jeho výrazně mladší a méně slavný krajan Max Homa pro změnu zdůraznil jinou věc: „Bývám nervózní, když na konci turnajů pomyslím na svou rodinu. A Hideki hrál pro celou svou zemi! Mega respekt!"

Připomeňme si přitom, že překvapivý vítěz vyhrál turnaj na PGA Tour naposledy v roce 2017 (WGC-FedEx St. Jude Invitational) a od té doby odehrál plných 87 akcí bez jediného vítězství! O to sladší je pak to letošní v Augustě, nehledě samozřejmě na příjemný finanční bonus ve výši 2 070 000 dolarů. I s ohledem na to pobavilo, že o pár hodin později vyfotili Matsuyamu fanoušci na Instagramu na letišti v Atlantě čekat na obyčejný komerční let - o samotě, s batohem na zádech a vzácným zeleným sakem prostě přehozeným přes vedlejší sedačku...

Vítěz Masters ale ostatně pobavil novináře už o den dříve při krátkém přerušení třetího kola. Když se ptali, jak si jako aktuální lídr krátil čekání na to, až skončí bouřka, odpověděl bezelstně: „Seděl jsem v autě a zahrál si na mobilu spoustu her." Zdá se, že to byl dobrý recept, jak nevypadnout z tempa. A mimochodem, když jsme jen pár dní před začátkem Masters psali na našem webu o tom, že dívčí klání Augusta National Women's Amateur vyhrála mladá japonská hráčka Tsubasa Kajitani, neopomněli jsme v té souvislosti zmínit právě Matsuyamu. Byl to pravda spíš zdvořilostní obrat a možná trochu i vtípek, nicméně stal se za pár dní opravdu skutečností!

Věřit tomu možná nechtěl ani jeden z fandů, který už před lety založil na Twitteru japonskému golfistovi dokonce speciální profil nazvaný výmluvnou otázkou CanHidekiWin, tedy v překladu MůžeHidekiVyhrát? „Je to neuvěřitelné, ale je to pravda! Štípněte mě!" napsal tenhke uživatel užasle a dojatě zároveň v pondělí. Ano, Hideki už opět umí vyhrávat. A uvítal to i kapitán mezinárodního týmu pro Prezidentský pohár Ernie Els. „Golf je v Japonsku nesmírně sledovaný, milují Augustu i Masters. Ani si neumím představit, co tam teď chudáka Hidekiho čeká," vtipkoval vítěz čtyř majorových turnajů. Zvládne ho v budoucnu Matsuyama v tomto směru dorovnat nebo dokonce i předběhnout?

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://twitter.com/GolfDigest/status/1381386325555822595
https://twitter.com/TigerWoods/status/1381392094447685634
https://twitter.com/maxhoma23/status/1381383108050579458
https://www.instagram.com/p/CNkfV8OJnLR/
https://twitter.com/Rachel_Bleier/status/1381042425263751174
https://twitter.com/CanHidekiWin/status/1381380769206128644


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...