Thomas SchauffeleNečekané jméno přibylo v kolonce vítězů závěrečného podniku sezony PGA Tour – Tour Championship ovládl letos v sérii debutující Xander Schauffele, pro něhož to byl už druhý titul. Výhra mu v konečném účtování FedEx Cupu mu vynesla třetí místo. Schauffele zvítězil o jedinou ránu před Justinem Thomasem, a to zásluhou birdie z poslední jamky- Thomas však příliš nesmitnil, něboť se stal celkovým vítězem letošního FedEx Cupu.

Tour Championship nabídlo dramatickou podívanou, nejen pokud jde o vítěze podniku, ale neustále se přelévalo i pořadí na čele FedEx Cupu. Ačkoliv to v průběhu Tour Championship místy vypadalo, že už je Spieth ze hry, zmobilizoval síly a útočil. Nevyšel mu však závěr, kde nutně potřeboval zabrat a ukrojit ránu dvě ze svého skóre. Nepovedlo se, tudíž se musel spokojit s konečnou druhou příčkou.

Před finálovou rundou měl ale partii výborně rozehranou Angličan Paul Casey, s dvanácti údery pod par vedl. Paradoxně se vítězné skóre zastavilo právě na této hodnotě... Caseymu však finále vůbec nevyšlo, a tak mu náladu nemohlo vylepšit ani jediné birdie ze závěrečné jamky.

Naděje na výhru v turnaji držel dlouho i Kevin Kisner, ale ani on nezvládl druhou devítku. Draho jej vyšla voda na patnáctce, kde zapisoval bogey. I tak dělil třetí místo. Nejlepší výsledek finálového kola donesl Russell Henley, jehož pět ran pod par vyneslo na pozici, kam spadl zmiňovaný Kisner, tedy na dělenou třetí příčku.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2017/tour-championship/leaderboard.html

Konečné pořadí FedEx Cupu na https://www.pgatour.com/stats/stat.02671.html

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...