cvDlouho, opravdu velmi dlouho čekal kolumbijský golfista Camilo Villegas na svůj v pořadí pátý titul na PGA Tour. V tomto kalendářním roce několikrát vystrčil růžky a také na minulém podniku se pohyboval v popředí, vyšlo mu to ale až na Butterfield Bermuda Championship, kde díky výborně zvládnuté finálové rundě (-6) vystřídal na čele Švéda Alexe Norena.

Svého času platil Kolumbijec za velkou naději a mezi lety 2008 až 2010 si vedl velmi solidně, pak však začal chřadnout. Až do neděle poslední titul vybojoval v roce 2014 na Wyndham Championship. Následně šla jeho forma dolů, dílem kvůli vážným rodinným nesnázím, dílem k tomu přispěla zranění. Postupně se vracel a letos několikrát dobře vykročil, jenže nedokázal poskládat čtyři slušná kola. Před dvěma týdny mu patřila 223. příčka FedEx Cupu, což mu zaručovalo jen 10 startů na PGA Tour díky někdejšímu statusu vítěze na Tour. Hrál tak na Korn Ferry Tour, avšak bez výraznějších úspěchů.

A pak to přišlo, minulý týden skončil dělený druhý na World Wide Technology Championship a posunul se na 147. místo průběžného hodnocení, aby v neděli svou snahu o další titul završil. To mu dává jistotu startu na PGA Tour pro sezonu 2025, ale také na Masters, PGA Championship nebo The Players.

„Tato hra mi přinesla spoustu skvělých okamžiků, ale také pár kopanců. Stejně tak to mám v životě, zažil jsem úžasné momenty i pády," pronesl Kolumbijec na osmnáctém greenu. „Cítím energii a chci pokračovat. Lidé tady byli skvělí, stáli za mnou a fandili mi. Musím z téhle energie čerpat. Je mi jednačtyřicet, stárnu a na túře nevidíte moc čtyřicátníků vítězit. Bojoval jsem se zraněními, se ztrátou formy, ale pořád mám srdce bojovníka. Nikdy jsem se v závěrečných okamžicích turnaje necítil tak komfortně jako v uplynulých dvou týdnech, před deseti lety bych přitom tak klidný zdaleka nebyl."

Kompletní výsledky turnaje na https://www.pgatour.com/tournaments/2023/butterfield-bermuda-championship/R2023548/leaderboard

Foto: Getty Images


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...