claFinálové kolo v Pebble Beach slibovalo zajímavou zápletku, k té však nakonec nedošlo. S ohledem na počasí bylo „od stolu" rozhodnuto, že čtvrtá runda se už dohrávat nebude, a tak si titul odnesl Wyndham Clark, o jednu ránu před Švédem Åbergem a o dvě před Francouzem Pavonem.

I když diváci přišli o napínavé okamžiky, málokdo bude rozporovat fakt, že Clark šel výhře vstříc velmi rázně. Ve třetí rundě se rozjel nebývalým tempem a jen pár centimetrů na závěrečném greenu ho připravilo o historický zápis v podobě 59 ran. Zůstalo „jen" u 60, když předváděl parádní přihrávky ze všech možných pozic. I jediné bogey, které mu kazilo skórekartu, byl nakonec majstrštyk, když zachránil situaci z polohy míčku mimo hladce střiženou plochu, z rozhraní foregreenu a ferveje.

„Když jsem procházel šestnáctou, sedmnáctou a osmnáctou jamkou v Pebble Beach, cítil jsem se jako v nedělním kole. Všude plno diváků, fanoušci vytvářeli až elektrizující atmosféru, trochu jsem vnímal nervozitu," popisoval Clark své pocity ze sobotní rundy, kdy šel vstříc historickému zápisu, z něhož je nakonec „pouze" nový rekord hřiště. „Když jsem vstoupil na poslední green, dočkal jsem se ovací ve stoje a každý mi projevil respekt za tak mimořádné kolo. Potom jsem málem dosáhl na 59, ale nakonec z toho bylo jen 60, rekord hřiště. Když jsem si podával ruce a zamával davům, cítil jsem se, jako bych turnaj vyhrál. Takže vlastně ani nemám pocit, že by to byl nějaký švindl," dodal při pozdější korunovaci k rozhodnutí vyhlásit vítěze po třech kolech.

Kompletní výsledky turnaje na https://www.pgatour.com/tournaments/2024/att-pebble-beach-pro-am/R2024005/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...