DavisTurnaj Rocket Mortgage Classic ze série PGA Tour servíroval napínavou podívanou, která s blížícím se závěrem parádně gradovala. Nakonec muselo o vítězi rozhodnout až play-off, v němž proti sobě stanuli hned tři hráči, kteří v součtu čtyř kol stlačili své skóre na -18. Z trojice Cam Davis, Troy Merritt a Joaquin Niemann odpadl už na první jamce rozehrávky po bogey Niemann, zbývající dva protagonisté bojovali o výhru na dalších čtyřech jamkách, než ji Davis pečetil parem na tříparové patnáctce.

"Je to pro mě neskutečné," prohlašoval po dohrání vítězný Davis, který rozhodně nepatřil mezi favority turnaje, natož pak rozehrávky. Do té prošel až po strhujícím závěru, když po chybě na šestnácté jamce kontroval eaglem a poté berdíkem.
"Už dříve jsem si několikrát připravil zajímavou pozici, ale až tady jsem dokázal předvádět v okamžiku, kdy se rozhodovalo, neuvěřitelný golf." Jeho slova potvrdil i Merrit, který měl pro svého přemožitele jen slova uznání: "Udělal vždy přesně to, co potřeboval. Dokázal se dostat na green každé jamky, výborně patoval a jednoduše hrál fantasticky. Mohu před ním jedině smeknout. Oba jsme do toho dali všechno, a já prostě nebyl dost dobrý."

První výhra na PGA Tour Davise vynesla z 81. na 34. místo v průběžném hodnocení FedEx Cupu.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2021/rocket-mortgage-classic/leaderboard.html

Foto: Gregory Shamus/PGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...