Murray Getty 750Letos v lednu se Grayson Murray vrátil po dlouhých sedmi letech mezi turnajové vítěze na PGA Tour, když ovládl tradiční Sony Open na Havaji. Šlo o jeho druhý kariérní titul, další už ale bohužel rodák ze Severní Karolíny nepřidá. Během Charles Schwab Challenge minulý týden v pátek odstoupil dvě jamky před koncem druhého kola s tím, že mu není dobře, a v sobotu ráno jej našli mrtvého. Jak později uvedli v tiskovém prohlášení jeho rodiče, třicetiletý golfista spáchal sebevraždu.

O Murrayho problémech se závislostí na alkoholu a depresích se vědělo dlouho, po lednovém triumfu se ale mělo za to, že už jsou překonanou minulostí. „Máme mnoho otázek, ale žádné odpovědi. Jsme přesvědčeni, že Grayson měl ve svém životě lásku: od nás, od své sestry Ericy, od bratra Camerona. Byl milován a bude nám všem chybět," vzkázali Eric a Terry Murrayovi zaskočeným golfovým fanouškům a novinářům.

Na tragickou událost museli v přímém přenosu ze sobotního kola Charles Schwab Challenge reagovat televizní komentátoři, kteří připomněli, že přáním rodiny zesnulého hráče bylo, aby turnaj pokračoval, přestože vedení PGA Tour nabízelo, že jej okamžitě přeruší. Hrálo se tedy dál, ale pochopitelně ve stínu obrovského neštěstí. Peter Malnati, který s ním odehrál ve flajtu první dvě turnajová kola, se v televizním rozhovoru rozplakal. „S každým chcete vyhrát, každého chcete porazit. A pak se stane něco takového a vy si uvědomíte, že jsme jenom lidé..." soukal ze sebe otřesený Murrayho krajan.

Tragédie rezonovala i na nižší Korn Ferry Tour, kde minulý týden ovládl svůj druhý turnaj v řadě další Američan Harry Higgs. „Každý z nás může být tím rozdílem, který zabrání tomu, aby se něco podobného stalo," apeloval emotivně v projevu po svém vítězství na příbuzné a přátele lidí, kteří mají podobné problémy, jakými trpěl Murray. Když v roce 2021 na čas přerušil kariéru právě kvůli boji s alkoholem a depresemi, pomáhat se mu snažil i samotný šéf PGA Tour Jay Monahan, s nímž měl hráč několik pohovorů - a zdálo se, že vše dospělo ke zdárnému konci.

Realita je ale opačná, a v kolonce u jména Grayson Colby Murray bude v historické statistice PGA Tour už napořád svítit: vítěz Barbasol Championship 2017 a Sony Open 2024. Za svou kariéru nasbíral americký golfista 140 startů na nejsledovanější golfové šňůře světa, celkem desetkrát se umístil v TOP 10. Poslední odehranou jamkou v jeho životě byla tříparová šestnáctka v Colonial Country Clubu, zapsal na ní bogey.

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: GettyImages

Zdroj:
https://golf.com/news/grayson-murray-family-statement-tragic/
https://x.com/NUCLRGOLF/status/1794488834815922431
https://www.instagram.com/p/C7cmY0AOd8t/?img_index=1


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...