Hatton ArnoldAngličan Tyrrell Hatton má pořádný důvod k úsměvu. Na Arnold Palmer Invitational totiž vybojoval svůj první titul na okruhu PGA Tour, když s náskokem jediné rány přehrál Australana Leishmana. Výborný golfista, který však mnohdy dá zřetelný průchod svým emocím. Přesně tak je Hatton vnímán a sám připouští, že si tím situaci komplikuje.

Také v nedělní finálové rundě demonstroval širokou škálu svých pocitů, nakonec však ke svým čtyřem titulům z European Tour přidal i první z nejprestižnější mužské golfové série. Na úvodních osmi jamkách přitom nejprve zahrál dvě bogey, aby poté odskočil do vedení o dva údery.
Jeho konkurent Leishman však bez váhání pronesl, že toto hřiště je poslední, které byste si vybrali, pokud byste na posledních třech jamkách vedli o dvě rány... Bay Hill totiž dokáže pořádně míchat kartami. A imunní proti němu nebyl ani Hatton. Víkendová kola končil v plusu (73 a 74), přesto je prvním hráčem od roku 2006, kdy tu na US Open zvítězil Geoff Ogilvy, který šel rovněž třetí i čtvrté kolo nad par. Mimo jiné proto, že závěrečné jamky zvládl bez ztráty.

„Nesmírně náročné kolo! Občas jsem byl z jeho průběhu frustrovaný, nakonec jsem však ukázal, čeho jsem schopný. Věřil jsem tomu a musel být trpělivý, což je v mém případě jedna z nejobtížnějších věcí. Už v sobotu jsem si říkal, že nejtěžší bude krotit sám sebe. Celkově jsem však v tomto ohledu na turnaji obstál," pochválil se Hatton.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2020/arnold-palmer-invitational-presented-by-mastercard/leaderboard.html

Foto: Sam Greenwood


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...