naDůležitý krok k titulu na havajském Sony Open učinil Kevin Na už v sobotní třetí rundě, kdy 61 ranami zaznamenal stejně jako Brendan Steele nejlepší výsledek dne, po kterém mohl atakovat nejvyšší příčku. Právě Steele šel do finále z pozice lídra, ale na rozdíl od Kevina Na svou pozici neobhájil, pouhá jediná rána pod par znamenala pokles na dělené čtvrté místo. To Na byl o čtyři údery lepší než Steele a v dramatickém souboji nakonec zvítězil o jedinou ránu před Chrisem Kirkem, který ve finále stejně jako ve všech předešlých rundách zahrál 65/-5 úderů, a Joaquinem Niemannem (66/-4).

Na se přitom titulu vůbec nemusel dočkat, neboť ještě ve středu zvažoval kvůli bolesti v oblasti žeber odstoupení z turnaje. Bylo by to potřetí v řadě, kdy by musel tento podnik oželet kvůli zranění. Nakonec ale nastoupil, a o to šťastnější byl na jeho konci.
„Když jsem se ve středu rozcvičoval na Pro-Am, zahrál jsem jednu razantnější ránu a natáhl si mezižeberní sval. Nevěděl jsem, co od toho mohu čekat. Naštěstí jsme do týmu přidali Cornela Driessena, který mi hodně pomohl, postiženou oblast uvolnil, takže bolest ustoupila. Kdyby tu nebyl, psal bych úplně jiný příběh," těšilo Američana, který dokázal zvítězit v uplynulých čtyřech sezonách v řadě, čímž se zařadil po bok Dustina Johnsona, Jona Rahma, Justina Thomase a Brysona DeChambeau. Do listiny vítězů PGA Tour se zapsal popáté v řadě.

„Cítím se parádně, start do sezony se mi vydařil. Rád bych samozřejmě přidal nějaký další titul. Považuji se za celkem konzistentního golfistu, s mnoha výsledky v desítce nejlepších, ovšem výhry jsou to, co se počítá, a já jim občas byl trochu vzdálený. Jsem proto rád, že jsem se dočkal dalšího triumfu, vždycky to vyztuží sebevědomí a zároveň víte, že je to zasloužená odměna za vynaloženou práci."

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2021/sony-open-in-hawaii/leaderboard.html

Foto: PGA Tour/Gregory Shamus


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...