JoaqChilan Joaquin Niemann přežil na Genesis Invitational několik kritických okamžiků a může se radovat z druhého vítězství na okruhu PGA Tour, když se stal po třiapadesáti letech hráčem, který podnik ovládl stylem start-cíl. Pomohla mu k tomu dvě parádně zvládnutá úvodní kola, v nichž shodně zapisoval 63 ran. Do finále šel s náskokem tří úderů.

Polštář tří ran se ale ztenčil po bogey na sedmičce na jedinou ránu. Do úzkých Niemanna v tu chvíli dostával Američan Cameron Young, ale už na další jamce přišlo uklidnění v podobě birdie, navíc soupeř jednu ránu ztratil. Ve finále si dobře vedl i Collin Morikawa, který na první devítce ukrojil ze skóre dvě rány a neslevoval ani na té druhé, jenže Chilan měl po ruce pádnou odpověď.
Na pětiparové jedenáctce zahrál eagle, a když pak Young zakolísal na šestnáctce, kde skončil v bankru, bylo rozhodnuto. Nic na tom neměnil ani strhující Morikawův finiš, kdy Američan kromě titulu útočil i na pozici světové jedničky. Třiadvacetiletý Niemann je od triumfu Phila Rodgerse z roku 1962 nejmladším vítězem tohoto podniku.

Chilan si po zisku trofeje pochvaloval především pauzu, kterou si dopřál. Ta trvala od podzimu do Farmers Insurance Open hraného koncem ledna. „Už jsem to potřeboval, chtělo to načerpat energii. Dělám to tak každý rok, snažím se vrátit k normálnímu životu. V uplynulých letech to bylo ale kvůli pandemii složité, takže jsem moc rád, že jsem zase viděl rodinu i přátele. Pauza mi opravdu prospěla," vysvětloval recept na úspěch golfista po převzetí trofeje, kterou mu předával jeho idol Tiger Woods. „Věřím, že mi tento úspěch dodá sebevědomí do další fáze sezony. Je to jeden z nejlépe obsazených turnajů a já sám bych se rád měřil s těmi nejlepšími a jednou útočil i na post světové jedničky."

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2022/genesis-invitational/leaderboard.html

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...