CantVítěze turnaje Memorial Tournament, pořádaného legendárním Jackem Nicklausem, musela určit až rozehrávka mezi Collinem Morikawou a Patrickem Cantlayem. Oba do finále vstupovali se shodným výsledkem dvanácti ran pod par, z něhož shodně každý z nich ukrojil jedinou ránu. Morikawa nakročil k výslednému skóre na patnáctce, aby jej Cantlay dorovnal na sedmnácté jamce.

Vyrovnanost jejich v podstatě jamkovky dokládá názorně i fakt, že první devítku zakončili skóre +1, na té druhé oba dokázali průběžné skóre stlačit o dvě rány. Logicky tak jejich duel dospěl do rozehrávky, která však neměla dlouhého trvání, neboť hned na první pokus udeřil Cantlay na osmnáctce. A k vítězství, již druhému na tomto podniku a celkově čtvrtému triumfu na okruhu, mu stačil par, když Collin nezvládl poslat míček do jamky z půldruhého metru. Třetí Scheffler zůstal dvě rány zpět za nimi.

„Je to svým způsobem mimořádné, když vám na posledním greenu potřese rukou Jack Nicklaus. Dovolím si tvrdit, že jsme přátelé, o to výjimečnější okamžik to pro mě je," nechal se slyšet Cantlay po skončení bojů. „Vzal si mě pod křídla, udělil mi to i pár rad a povzbudil mě, což je i takové nakopnutí do dalších let."

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2021/the-memorial-tournament-presented-by-nationwide/leaderboard.html

Foto: PGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...