Leishman famVloni kvůli vážným zdravotním komplikacím své ženy Marc Leishman Masters vynechal, zato letos se na úvodním majoru sezony představí. A přiveze si dost možná i parádní formu. V neděli uspěl na Arnold Palmer Invitational, čímž si vrátka do Augusty otevřel velmi razantně. Za sebou nechal jak Kisnera s Hoffmanem, tak bojujícího McIlroye.

Australan si cestu k titulu vydláždil dlouhým patem do eaglu na šestnácté jamce, kde nejprve skvěle zadrajvoval, ovšem přihrávku by si jistě představoval přesnější. Nicméně ani tento fakt mu nezabránil poslat třetí úder přesně na střed jamky, což mu vyneslo průběžné vedení, odkud ho už nesrazili ani za ním jdoucí Kevin Kisner a Charley Hoffman.

Prvně jmenovaný totiž nedokázal na závěrečných čtyřech jamkách skórovat, když výrazně zakolísal právě na pětiparové šestnáctce, druhému z pronásledovatelů srazilo vaz bogey ze sedmnáctky. Hoffmanovi už nebyl platný ani berdík ze závěrečné jamky, kterou na ránu pod par zahrál v každém ze čtyř kol.

Pro Leishmana se jedná o druhý titul z PGA Tour, premiérově jej však vybojoval před zraky ženy a svých dvou synů. „Je to splněný sen, získat trofej před očima Harveye a Ollieho mě neskutečně motivovalo, jsem šťastný, že mě na vítězné cestě mohla doprovázet celá moje rodina," rozplýval se Australan a vzpomněl při té příležitosti na loňský březen, kdy vinou infekce bojovala jeho manželka o život a lékaři jí dávali pětiprocentní naději na přežití. I proto se mezi návštěvníky turnaje nenašlo mnoho lidí, kteří by Leishmanovi vítězství nepřáli, zvlášť na turnaji nesoucím jméno i odkaz Arnolda Palmera.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2017/arnold-palmer-invitational-presented-by-mastercard/leaderboard.html

Foto: Chris Condon/PGA TOUR


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...