tkV sobotní rundě Shriners Children's Open zavelel Tom Kim do útoku dvaašedesáti údery a ve finále rovněž dokázal udeřit v pravou chvíli, takže nakonec přehrál o jedinou ránu Adama Hadwina, s nímž šel do čtvrtého kole z děleného vedení. Nejlepší výkon závěrečného hracího dne (62) pak předvedl Eric Cole, který se díky tomu vyšplhal na konečné třetí místo.

Pro Jihokorejského golfistu už jde o celkově třetí trofej z PGA Tour, zároveň obhájil zdejší loňské vítězství. V jednadvaceti letech je tak čtvrtým nejmladším golfistou historie se třemi výhrami na kontě. K PGA Tour se připojil v roce 2022 a ze 44 startů tak má velmi dobrou bilanci.

Na Shriners Children's Open začal finále velmi dobře, na úvodních čtyřech jamkách srazil skóre o tři rány, ale pak přišla dvě zaváhání. Ještě na první devítce znovu skóroval a rozhodující okamžiky si schoval na pasáž mezi dvanáctou a patnáctou jamkou, kde znovu ukrojil tři rány. To se o chvíli později ukázalo být rozhodující, neboť jeho hlavní soupeř v bitvě o titul chyboval na pětiparové šestnáctce, kde se tak Kim dostal do vedení už o dvě rány. Hadwinovi tak už nepomohlo ani birdie na samotný závěr.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/tournaments/2023/shriners-childrens-open/R2023545/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...