HomaVelmi dramatický průběh naservíroval fanouškům Genesis Invitational, turnaj zaštítěný Tigerem Woodsem, který se však kvůli nedávnému zranění jako hráč neúčastnil. Tony Finau předvedl ve finále parádní výkon a sedmi ranami pod par si řekl o rozehrávku, když své skóre stlačil na dvanáct ran pod par. Tuto výzvu mohl odmítnout na posledním greenu Max Homa, jehož přibližně metrový pat však pouze objel jamku, a tak se muselo do rozehrávky.

Ještě předtím ze souboje vypadl Sam Burns, jemuž se osudným stala bogey na 12., 14 a 15. jamce, když byl do té doby bezchybný a kráčel si pro výhru. Na tu musel zapomenout i Dustin Johnson, jenž se nevyhnul několika velkým chybám, a nakonec finálové kolo skončil v plusových číslech.

Rozehrávka byla zahájena desátou jamkou, čtyřparem, jehož green je dosažitelný první ranou. Jako první se na týčko postavil Finau a skončil vlevo od greenu na nízko střižené ploše. Smůlu měl naopak jeho soupeř, jehož úder šel rovněž doleva, avšak zastavil se až u kmene vzrostlého stromu, odkud sice měl výhled i cestu na green, čekala jej však delikátní příhra. Homa ale kritickou chvilku ustál a podařilo se mu přihrát na green do vzdálenosti, z níž birdie nebylo nemožné. Na tahu tak byl Finau, který si přihrál o něco lépe, takže měl také zaděláno na birdie. Homa svůj pat neproměnil a čekal, jak si povede Finau. I ten však těsně minul a doklepl na par, načež jej Homa vzápětí dorovnal.

Pokračovalo se tak na tříparové čtrnáctce, na které ve finále padly jen dva berdíky. Finau tentokrát chyboval, když zahrál do bankru vlevo od greenu. Naopak Homa místo vlevo od vlajky trefil a vytvořil si šanci skórovat. Finau úder z bankru zvládl, ale čekal ho dlouhý pat do paru, a když soupeř neskóroval, ale jen doklepl na par, zůstával ve hře o svůj druhý titul z PGA Tour. Důležitý pat ale nedal, a tak se nakonec přece jen do listiny vítězů PGA Tour zapsal podruhé v kariéře Homa.

„Co skvělejšího můžete zažít?" kladl si Max po turnaji řečnickou otázku. „Já i můj kedík jsme vyrůstali dvacet kilometrů odtud, Tiger byl mým idolem a jako kluk jsem snil o tom, že si zahraju v Riviera CC i na tomto turnaji. Jsem trochu v šoku, že se to nakonec všechno vyplnilo, tomu se jen tak něco nevyrovná," radoval se Homa.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2021/genesis-invitational/leaderboard.html

Foto: Genesis Invitational


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...