Rose HSBCAktuálně první hráč světového žebříčku Dustin Johnson je víceméně považován za krále podniků World Golf Championship, v Šanghaji na HSBC Champions však svou roli nezvládl. Ve finále promarnil pohodlný náskok šesti úderů a musel se sklonit před Angličanem Justinem Rosem. Ten přitom před závěrečnou rundou zaostával za Johnsonem o propastných osm ran!

„Neuvěřitelné," hlesl Rose a po chvilce dodal, „vítězství mě moc potěšilo, na další titul jsem už chvíli čekal." Angličan tak prodloužil počet sezon, v nichž získal alespoň jeden vavřín. Série se táhne už od roku 2010. „Je to den, ve který tajně doufáte, zažil jsem vydařený comeback."

Dlužno dodat, že mu cestu za výhrou „vydláždil" Johnson svým selháním, ve finále zapisoval 77. I tak vzhledem k předchozímu náskoku uhájil dělené druhé místo. „Selhal jsem na greenech, prostě mi tam nepadl žádný pat," lamentoval vyhlášený ranař. V neděli nakonec rozdíl mezi oběma hlavními protagonisty činil deset ran.

Johnsona na dělené druhé pozici doplnil ještě jeho krajan Brooks Koepka a Švéd Henrik Stenson.

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/europeantour/season=2017/tournamentid=2017088/leaderboard/index.html#/leaderboard

Foto: HSBC Champions


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...