ntNakonec až rozehrávka mezi Nickem Taylorem a Charley Hoffmanem musela určitě vítěze WM Phoenix Open. Hoffman předváděl ve finále parádní představení, když sedm ran pod par ozdobil eaglem a šesti berdíky, ovšem ani Taylor za ním v tomto směru nijak výrazně nezaostával. Byl bezchybný a na každé devítce ukrojil ze skóre tři rány, včetně osmnácté jamky, kde si tak vynutil rozehrávku.

Finálová runda v turnaji, který poznamenaly přestávky, takže se druhé i třetí kolo poněkud natáhlo, slibovala drama a jednu chvíli bylo ve hře o titul pět šest hráčů. Později se ale odpoutal Hoffman a vypadalo to, že si dojde pro titul, jenže Taylor trpělivě snižoval své skóre, a hlavně nechyboval. Play-off rozhodla druhá jamka, při níž se podruhé postavili oba protagonisté na osmnácté odpaliště. Po předchozím birdie dokázal Taylor svůj kousek zopakovat, a tak mu tři birdie v řadě na této jamce vynesla i titul. Třetí příčku si s odstupem tří úderů rozdělili Scottie Scheffler a Sam Burns. Finále se naopak nevyvedlo Sahithu Theegalovi, který po -2 ranách klesl z vedoucí na pátou příčku.

„Když jsem se připravoval na finále, byl jsem nervózní, ani jsem moc nejedl. Ale jakmile jsem začal hrát, dostal jsem se do pohody, byl jsem ve svém světě. A to je přesně pozice, ve které chcete být. Užíval jsem si to, protože nikdy nevíte, kdy tohle znovu zažijete," nechal se slyšet Taylor, pro něhož šlo o třetí titul na PGA Tour.

Kompletní výsledky turnaje na https://www.pgatour.com/tournaments/2024/wm-phoenix-open/R2024003/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...