Smi OpV golfovém chrámu ve finále jubilejního 150. ročníku Open Championship Cameron Smith doslova řádil. Parádní jízda mezi desátou a čtrnáctou jamkou, kde skóroval pětkrát v řadě, mu zajistila náskok, díky němuž vstupoval na poslední odpaliště v roli lídra. Nic na tom nezměnil ani eagle jeho parťáka z flightu Camerona Younga před zaplněnými tribunami osmnáctky v St. Andrews. Australan doklepl do birdie a o ránu před Youngem vybojoval svůj první major.

Do finále šli z pozice nejlepších hráčů Rory McIlroy a Viktor Hovland z Norska. Nor chyboval hned zkraje, a když McIlroy přidal na pětce birdie a svůj výkon vylepšil berdíkem z desítky, nabízela se otázka, zda se v základech neotřásá rekordní skóre turnaje, které dvaceti ranami pod par vytvořil Henrik Stenson v roce 2016 v Royal Troon. Rory nakonec už žádné další birdie nepřidal a musel se spokojit s třetí příčkou. I na čtvrtém letošním majoru tak skončil v desítce nejlepších, je to však pro něho vzhledem k průběhu Open chabá náplast.

Přesto se diváci dočkali alespoň vyrovnání rekordního skóre. Cameron Smith se o to symbolicky postaral na poslední jamce a díky tomu získal vše – titul, první major a stal se spoludržitelem rekordního skóre nejstaršího golfového majoru.

Kompletní výsledky turnaje na www.europeantour.com/dpworld-tour/the-150th-open-2022/leaderboard

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...