DeChTurnaj Arnold Palmer Invitational se stal kořistí Brysona DeChmabeaua, který s náskokem jediné rány přehrál Lee Westwooda. Oba hlavní protagonisté spolu tvořili finálový flight, takže závěrečné hrací kolo mělo tak trochu nádech jamkovky, a to i přesto, že ani další pronásledovatelé od nich nebyli daleko. Čtvrtý hrací den ale nízkým skóre nepřál, pozornost fanoušků se tak upínala právě k dvojici DeChambeau a Westwood. Dokládá to i fakt, že jen tři hráči ten den včetně vítěze dokázali své skóre stlačit do minusových čísel, a to jednu ránu pod par.

DeChambeau sice zahájil kolo bogey, ale na čtyřce a šestce skóroval, zatímco Angličanův účet na první devítce zněl +1. Westwood tak ztrácel na vedení jednu ránu a několikrát jej čekal ošemetný pat na udržení odstupu, jenž by ho nechal ve hře o titul. Angličan ale tlak zvládal dobře a na dvanácté jamce konečně skóroval a srovnal krok, jenže na čtrnáctce chyboval v podobě trojpatu, což se ukázalo být rozhodující. Američan ještě předtím ustál těžkou situaci na jedenáctce, kde zavěsil dlouhý pat do paru. A protože floridské hřiště mnoho šancí skórovat v závěru nenabídlo, z prestižního titulu se radoval domácí borec.
„I když mi dnes spousta věcí nefungovala, abych se při švihu cítil dobře, stále jsem dokázal hrát solidně i zabrat ve chvílích, kdy jsem to nejvíc potřeboval. To bylo úžasné. Pat na jedenáctce? To byla má rána dne, podruhé bych už stejný pat hrát nechtěl," ohlížel se za klíčovým okamžikem DeChambeau.

Třetí místo s -8, tři rány za vítězem, obsadil Kanaďan Corey Conners. Finále naopak vůbec nevyšlo Spiethovi, Fleetwoodovi, Bradleyemu či McIlroyovi. Ti všichni sice skončili v desítce nejlepších, ale ten den v plusu, což znamenalo propad pořadím.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2021/arnold-palmer-invitational-presented-by-mastercard/leaderboard.html

Foto: PGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...