RusRussel Henley oslavil svůj čtvrtý titul na okruhu a dlužno dodat, že k němu dokráčel ve velkém stylu. Celá tři kola byl bezchybný a turnaji World Wide Technology Championship at Mayakoba vévodil od jeho počátků. Po první rundě ještě na vedení jeden úder ztrácel, 63 ran ale zopakoval i ve druhém kole a probojoval se na první místo. Do finále už vstupoval z pozice neohroženého lídra, a tak bylo spíše otázkou, zda turnajem projde bez „ztráty kytičky", než zda si odveze trofej pro vítěze. To druhé se naplnilo, nicméně zaváhání se nakonec dopustil.

Henley ve finále chyboval dvakrát. Nejprve na pětiparové pětce, což bylo jeho první klopýtnutí, a poté na šestnácté jamce, přesto ze svého skóre srazil další ránu a celkovým výsledkem -23 unikl druhému Brianu Harmanovi o čtyři rány. Od jeho poslední výhry uplynulo pět let, a tak měl pádný důvod slavit. Parádní finiš předvedl Scottie Scheffler, hráč, který touží znovu vystoupat do čela světového žebříčku, zahrál ve finále dvaašedesát ran (-9) a dělil třetí pozici. Na té ho doplnili vítěz minulého podniku túry Seamus Power, Will Gordon, Troy Merritt a Joel Dahmen.

„V minulosti jsem dobře rozehrané turnaje párkrát nezvládl, nervozita mě pohltila a udělal jsem hloupé chyby. Hloupé mentální chyby. Jsem proto rád, že jsem to dnes ustál. Z týčka po green jsem hrál spolehlivě. S ohledem na pár předchozích nezdarů jsem ale nic nebral jako hotovou věc, třebaže jsem šel do finále s uklidňujícím náskokem. Na ferveji osmnáctky mě pak trochu přemáhaly emoce a jsem rád, že jsem turnaj dotáhl k výhře," svěřoval se Henley.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/leaderboard.html

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...