Day jamkaA výsledkem této rozmluvy jsou dva tituly za poslední dvě vystoupení i návrat na post světové jedničky. Nejprve se Day radoval na turnaji Arnolda Palmera hraném na rány, nyní přidal vítězství v jamkovce. Ve finále se se svým soupeřem vůbec nemazlil a Louise Oosthuizena, který bude patřit k širšímu okruhu favoritů na blížícím se Masters, zdolal 5&4.

Fanoušci ale byli o poznání zvědavější na Austalanovo vystoupení o kolo zpět, v němž narazil na Roryho McIlroye, jehož přehrál těsným poměrem 1up. V pro mnohé předčasném finále se světoví hráči dva a tři drželi na uzdě, po první devítce vedl o jamku McIlroy, Day ale v nástupu do druhé poloviny zavelel k útoku. Po třináctce vedl o dvě, a i když severoirský golfista hned vzápětí z jeho náskoku ukrojil, na zbývajících čtyřech jamkách ho Day dokázal udržet za zády.

Zatímco McIlroy si chuť nespravil ani v duelu o třetí místo, v němž poměrem 3&2 nestačil na Španěla Cabrera-Bellu, Day svou triumfální jízdu dotáhl do vítězného konce. V posledním utkání World Golf Championships-Dell Match Play nedal Oosthuizenovi sebemenší šanci. Jen jednou chyboval, hned zkraje, kdy se Jihoafričan dostal do vedení, které udržel ještě na druhé jamce, ale na třetí už bylo srovnáno. A pak už Australan pospíchal střemhlav za titulem.

Kompletní výsledky jamkovky na www.worldgolfchampionships.com/dell-match-play/livescoring.html

Foto: Chris Condon/PGA TOUR


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...