Scott HondaSkvělé obsazení i dramatickou koncovku nabídl další z podniků PGA Tour, Honda Classic. Zatímco Rory McIlroy neprošel cutem, další dva zkušení hráči, Adam Scott a Sergio García, usilovali o nejcennější trofej. Z té, v pořadí dvanácté na túře, se nakonec radoval prvně jmenovaný.

García jen jednou ze čtyř hracích dní nedokázal pokořit par hřišť, ale naneštěstí si vybral finálové kolo. Během čtvrté rundy se až příliš potýkal se železy. To se mu v závěru kola stalo osudným. Zaváhal na šestnáctce, kde nezvládl ránu do greenu, ani následný chip. Green v regulaci nezasáhl ani na tříparové sedmnáctce, nejtěžší jamce hřiště.

Na poslední jamku tak najednou vstupoval se ztrátou dvou ran a musel útočit na eagle. Nakonec z toho bylo „jen" birdie"... To zkušený Scott volil konzervativní cestu s třetí ranou na green a na dva paty spolehlivě poslal míček tam, kam potřeboval. Titul byl doma a Scott jej komentoval slovy: Je pěkné, že se mi povedlo zahrát pár ran. A naštěstí to stačilo. Cítil jsem, že ještě nějaké vítězství přijde, třebaže jsem na něho čekal půldruhého roku. Na túře je to však čím dál tím těžší."

Kompletní výsledky turnaje zde

Foto: @pgatour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...