Rory PGABilance Roryho McIlroye z posledních tří vystoupení je neuvěřitelná: na Open, WGC-Bridgestone Invitational ani na PGA Championship nenašel přemožitele. Ve Valhalle se do čela probojoval po druhém kole a své postavení udržel, třebaže měl v patách zkušeného Mickelsona, který nakonec zaostal o jedinou ránu, nebo Rickieho Fowlera, odvážejícího si ho stejně jako Henrik Stenson třetí příčku, dvě rány za vítězem.

McIlroy se dočkal druhého majoru v řadě a celkově čtvrtého, když PGA Championship ovládl podruhé v kariéře. A to v pouhých 25 letech.

Severoirský mladík šel finále stejně jako jeho parťák ve flightu Fowler – na tři rány pod par. Nezažil přitom úplně nejpovedenější vstup. Na trojce a šestce zapisoval bogey. V tu chvíli se začínalo schylovat k dramatu, neboť opět "čaroval" Mickelson a také Stenson naznačoval, proč vloni vládl na obou frontách, PGA i EPGA Tour. Jenže hned na sedmičce zavelel McIlroy k boji a kontroval berdíkem.

Rázně se pak vrátil do hry eaglem na desítce, kde ukázal vlastnosti šampiona. Právě na této jamce zapisoval dosud jediné bogey v turnaji, nicméně stejnou holí poslal míček na 280 yardů, aby přistál na 3,5 metru od jamky. Povedenou ránu pak potvrdil eaglem! Následně přidal další dvě birdie, na třináctce a sedmnáctce, a získal major, k němuž vedla zatím nejtrnitější cesta ze všech čtyř případů.

"Vyhrát takovým způsobem, to pro mě hodně znamená," uvedl McIlroy. "Díky tomu vím, že to mohu dokázat. A také umím zaútočit ze zadní pozice. Je skvělé uspět v konkurenci tak skvělých hráčů a pod tlakem se na majoru vyšplhat až na vrchol."

Kompletní pořadí turnaje zde

Rory McIlroy se dočkal čtvrtého majoru v kariéře. Foto: Globe Media/Action Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...