Mickelson GlobeMedia 750Hlavním tématem uplynulého týdne a dost možná i celé letošní sezony je samozřejmě fenomenální comeback Phila Mickelsona. Populární Lefty se stal díky nečekané výhře na PGA Championship nejstarším vítězem majoru v celé golfové historii, svůj šestý pohár na turnajích velké čtyřky zvedl ve věku 50 let, 11 měsíců a 7 dní. Sociální sítě hned zaplnily vzkazy od nadšených fanoušků a také ostatních hráčů, včetně těch nejznámějších jmen. A jak se zdá, tenhle úspěch mu přejí snad úplně všichni.

„Tohle je skutečně zápis do historie! Žádný sport není jako golf," napsala na svém twitterovém účtu třeba bývalá světová jednička Luke Donald. Američan Joel Dahmen si zase v nadsázce připsal část zásluh na Mickelsonově vítězství, protože se s ním na předchozím turnaji potkal ve flajtu a několik dní hecoval na sociálních sítích. „Poškádil jsem medvěda a ten se probral ze zimního spánku," vtipkoval na účet svého krajana.

Angličan Justin Rose, který mimochodem na Kiawah Islandu zažil také povedený turnaj s umístěním v první desítce, připojil lakonický palec nahoru, tedy gesto, které právě Mickelson hojně na hřišti používal směrem k fanouškům. S gratulací přispěchal také obhájce titulu z loňska, o dvě generace mladší Collin Morikawa. „Věk je jenom číslo," připomněl obligátní hlášku a dodal: „Byl to skvělý pohled a velká motivace do budoucna - už se těším na rok 2047." Vtipná narážka mířila samozřejmě na letopočet, kdy by se měl dožít padesátky on.

Také jeden z Leftyho největších víkendových soupeřů, nakonec dělený druhý Jihoafričan Louis Oosthuizen, poblahopřál sportovně rivalovi k historické výhře a sebekriticky, leč vesele dodal: „Hrdý na to, že jsem si přidal do bilance další druhé místo na majorech!" Mickelsonův vrstevník Lee Westwood, který letos také zažil nadějný vzestup formy, nicméně na majorový titul zatím čeká marně, vzkázal lakonické: „Dobrá práce, staříku!" A naopak jeden z mladších golfistů, ještě ne třicetiletý Korejec Byeong Hun An napsal obdivně: „Chtěl bych být jako Mickelson, až mi bude padesát!"

Hodně pozornosti pak vzbudil také tweet Justina Thomase, který se nad historickým momentem zamyslel v širších souvislostech. „Golf je šílený. Míček prostě nerozlišuje, kolik je vám let, můžete soupeřit v každém věku. Musíte jen pracovat a obětovat tomu víc, než jiní. Jeden den je skvělý, druhý strašný. Jakému sportu jsem se to upsal?" napsal a připojil rozesmátého smajlíka.

A nakonec opravdové legendy. Mezi gratulanty nemohl chybět legendární Jack Nicklaus, který připojil dokonce krátké video a napsal: „Ahoj Phile, 50 je víc než 46. Gratuluji, příteli!" Narážka je to jasná, právě v šestačtyřiceti totiž vyhrál svůj poslední majorový titul on. Pokud pak jde o nejsledovanějšího golfistu světa, toho času v rehabilitaci po únorové autonehodě, Tiger Woods má s Mickelsonem bohatou historii plnou rivality, ale také vzájemného respektu - a v poslední době asi už i přátelství. „Opravdu inspirující vidět Phila zvládnout to v padesáti znovu! Gratulace!" napsal na svůj twitterový účet Woods. Pro něj by tahle historická výhra opravdu příkladem být mohla, během složité cesty zpět mezi nejleppší. Ostatně, i sám Mickelson mu obratem odpověděl: „Díky! Snad tě dotlačím k rychlému návratu na hřiště!"

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: Globe Media / Reuters

Zdroj:
https://twitter.com/LukeDonald/status/1396604816210735107
https://twitter.com/Joel_Dahmen/status/1396606101378895873
https://twitter.com/Louis57TM/status/1396623030235901955
https://twitter.com/collin_morikawa/status/1396617706292617219
https://twitter.com/JustinThomas34/status/1396614655775318018
https://twitter.com/jacknicklaus/status/1396622820420079620
https://twitter.com/TigerWoods/status/1396613977883484166


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...