woods-a-syn-charlie-750Tradiční turnaj PNC Championship, který je určen pro dvojčlenné golfové týmy ve formátu otec a syn, bude mít letos jednoho hodně mladičkého účastníka. Na oblíbeném klání, které je připomínkou památky Willieho Parka seniora a jeho syna stejného jména, v obou případech někdejších šampionů British Open, si totiž zahraje teprve jedenáctiletý golfista. Nejedná se ovšem o nějaký juniorský supertalent, byť nějaké vlohy pro hru tenhle chlapec bezpochyby po otci mít bude. Jmenuje se totiž Charlie Woods a je samozřejmě synem jednoho z nejlepších golfistů všech dob.

Právě Tiger Woods s potomkem tak budou jedním z největších lákadel každoroční exhibice, která se odehraje už o tomto víkendu v The Ritz-Carlton Golf Clubu ve floridském Orlandu. Pokud jde o Charlieho, do médií už před časem uniklo pár záběrů jeho docela obstojného švihu, a zvládl už prý dokonce zahrát devítijamkové hřiště pod par. V turnaji živě přenášeném televizí do milionů domácností se ale jako golfista představí poprvé v životě.

„Vždycky mě chce porazit," vyprávěl o něm nedávno s úsměvem Justin Thomas, který s Tigerem hrál ve dvojici na posledním Prezidentském poháru a patří také k rodinným přátelům Woodsových. „Zatím se mu to ještě nikdy nepovedlo, ale pokud jde o silné řeči a popichování, v tom je na hřišti stejně dobrý jako jeho táta," dodala pobaveně světová trojka, která si ostatně v Orlandu zahraje také, a to se svým tatínkem Mikem. K dalším známým jménům budou patřit třeba Bubba Watson, který nastoupí po boku svého tchána, Annika Sörenstam se svým otcem nebo nesmrtelný německý veterán Bernhard Langer se synem, kteří mimochodem tenhle turnaj vyhráli už dvakrát, včetně loňského ročníku.

Ale zpět k Woodsovým. Malý Charlie se prý do golfu pořádně zažral až letos, a svůj podíl na tom měla paradoxně koronavirová pandemie. „Skoro všechno bylo zavřené a jedna z mála věcí, kterou jsme mohli podnikat, byl právě golf. Navíc jsme díky tomu mohli trávit víc času spolu," pochvaloval si nedávno Tiger. Přiznal, že syn po něm podle všeho zdědil jeho pověstnou soutěživost, on sám je prý připraven na to, že bude tentokrát nejspíš víc nervózní za svého spoluhráče než za sebe samotného. Podobně to ostatně vidí i Justin Thomas, který bude mít pro změnu na starosti svého otce. Těsí se prý ale i na Charlieho Woodse. „Mohla by to být legrace, zkusit ho přimět, aby projednou na chvilku zavřel tu svou malou nevymáchanou pusu," dodal se smíchem Thomas.

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: Stan Badz/PGA TOUR

Zdroj:
https://www.pgatour.com/news/2020/12/13/tiger-woods-son-charlie-youngest-ever-contestant-to-headline-pnc-championship.html
https://golfweek.usatoday.com/2020/12/11/bubba-watson-2020-pnc-championship/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...