bmw-pga2-750Poslední velký turnaj letošní sezony, nepočítáme-li nadcházející Prezidentský pohár, neprovázela místy právě vřelá atmosféra mezi jednotlivými hráči, na druhou stranu, mohlo to být asi i horší. Letošní BMW PGA Championship, finále DP World Tour neboli někdejší European Tour ve Wentworth Clubu v anglickém Surrey, bylo minulý týden podle očekávání poznamenáno napětím mezi zástupci tradiční PGA Tour a nové konkurenční šňůry LIV Golf Invitational zaštítěné Gregem Normanem a saudskoarabskými investory. Ve finále ale občasné dusno mezi znesvářenými golfovými stranami stejně zastínilo úmrtí britské královny Alžběty II.

Přesto se děly zajímavé věci a padala mnohdy ostrá slova. Už před turnajem si na tiskovce nebral servítky Jon Rahm, když byl dotázán, co říká na to, že na ostrovy dorazili i zástupci LIV Golf, které jejich původní túra distancovala. „Nebudu nikoho jmenovat, ale myslím, že jediný důvod, proč jsou tady, jsou body do světového žebříčku. Jistí hráči si prostě chtějí udržet místo v elitní padesátce, aby mohli hrát určité majory," mínil nejlepší španělský golfista současnosti.

Pozastavil se také nad tím, že zatímco PGA Tour zástupce LIV Golf ze svých turnajů bez milosti vyškrtla, na DP World Tour hrát mohou. „Je to trochu dvojí standard. Asi je to tím, že PGA Tour se bez těch hráčů obejde, kdežto tady je tak trochu pořád potřebují. Podle mě je to ale špatně," dala nedávná světová jednička jasně najevo, že Rahmovi účast osmnácti hráčů ze stáje Grega Normana nebyla po chuti.

Dost zostra se na stejné téma vyjádřil před turnajem také Billy Horschel - a kamery později Američana zachytily v hodně vášnivé debatě s domácím Ianem Poulterem, který patří právě mezi přeběhlíky k LIV Golf. Je jasné, o čem asi šla řeč, o podrobnosti se ale oba hráči nepodělili, Angličan jen posléze na svém Twitteru nasdílel vtipné video, na němž záznam „nadaboval" tématicky úplně jinými hláškami. Horschel příspěvek okomentoval smířlivě a se smajlíkem („Nevěděl jsem, že máš na sobě mikrofon."), takže si to oba golfisté podle všeho vyříkali v dobrém.

Poulter ale provokoval i jinak, na hřiště ve Wentworth Clubu totiž dorazil v mikině s logem svého domovského týmu Majesticks právě z túry LIV Golf, přestože ho prý pořadatelé žádali, aby to nedělal. „Je to součást businessu, v němž mám svůj podíl, takže na to mám právo," hájil se britský elegán - a nikdo ho nakonec i tak nevyhazoval.

Dalším hráčem, který už před turnajem budil emoce peprnými výroky, byl jeho krajan Lee Westwood. Také jeho poturnajová tiskovka byla poměrně strohá, padlo na ní jen jedenáct otázek, a britský golfista dal novinářům najevo, že se s nimi momentálně zrovna nekamarádí. Už před časem si totiž postěžoval, že média dle jeho názoru celou situaci zbytečně hrotí. „Lidi přitom prostě chtějí jít na hřiště a vidět dobrý golf," tvrdil Westwood.

Jak už bylo řečeno z úvodu, veškeré emoce ale nakonec směřovaly ke zprávě, která zarmoutila celé britské ostrovy: kvůli úmrtí královny Alžběty II. byl turnaj také zkrácen na tři kola a domácí fandy jistě potěšilo, že z výhry se radoval jiný zástupce ostrovního golfu Shane Lowry.

Připravil: Lukáš Pařenica; ilustrační foto: DP World Tour

Zdroj:
https://golf.com/news/why-jon-rahm-irked-liv-players/
https://golfweek.usatoday.com/2022/09/07/bmw-pga-championship-video-billy-horschel-ian-poulter-exchange-liv-golf/
https://golfweek.usatoday.com/2022/09/08/ian-poulter-wears-liv-golf-logo-bmw-pga-championship/
https://golf.com/news/lee-westwood-fan-liv-court-case-fantasy-world/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...