bosa-noha-munimedia-750Návrat golfu v Anglii poté, co se otevřela golfová hřiště po dlouhé nucené pauze kvůli koronavirovým restrikcím, se dá oslavit různě. „Železný golfista" Luke Willett to oslavil po svém a zcela originálně – odehrál svou první osmnáctku po znovuotevření hřišť za pouhých 42 minut. A aby to nebylo málo, tak ještě naboso.

Golf v Anglii uzavřel přísný lockdown na dlouhých dvanáct týdnů, a tak nebylo divu, že po otevření hřišť bylo většinou všude plno. Ale zatímco drtivá většina golfistů si plnými doušky užívala zhruba čtyřhodinovou procházku po hřišti, Luke Willett s přezdívkou „železný golfista" to vzal po svém.

Na hřiště Woking Golf Clubu vyrazil bos, jen se čtyřmi holemi v bagu a na konci zapisoval 84 ran. A všech osmnáct jamek zvládl odehrát s jediným míčkem. „Po třech měsících pauzy to nebylo špatné," pochvaloval si Willett, který na hřiště vyrazil v 6.30 ráno a v 7.15 už měl po hře.

„Ráno jsem vstával hodně časně, když byla venku ještě tma. Ale to není nic neobvyklého, jsem zaneprázdněný táta. Jsem rád, když můžu vypadnout dřív, zahrát si a ještě se ráno vrátit k dětem. První míček jsem odpálil v 6.30 hned, jak jsem si sundal boty. Trochu jsem cítil zimu a chlad, a tak jsem radši rychle vyrazil," popsal svou úvodní rundu po dlouhé přestávce.

Osmnáct jamek naboso je jen jednou z mnoha výzev, které má Willett za sebou. Loni zahrál tři golfová hřiště začínající dvojitým W (Woking, West Hill a Worplesdon) za necelé tři hodiny.

V roce 2019 odehrál během deseti dní všech čtrnáct hřišť, která hostí nejstarší major The Open. Ztížené to měl tím, že se mezi nimi přemísťoval na kole. Dokázal také zahrát osmnáct jamek Sunningdale Heath Golf Clubu za pouhých 26 minut. V jeho případě rozhodně pomalá hra nehrozí...

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: munimedia.cz


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...